پیامبر اکرم(ص)فرمودند:نشان منافق سه چيز است:سخن به دروغ بگويد،از وعده تخلف كند،در امانت خيانت نمايد./تحف العقول ص 316

دیدار عمومی حوزویان با آیت الله اعرافی

دیدار عمومی حوزویان با آیت الله اعرافی

مدیر حوزه ریاست مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور از دیدار عمومی حوزویان با آیت الله اعرافی، معاونین و مدیران ستادی حوزه های علمیه خبر داد.

عباس علم الهدی در گفت وگوی اختصاصی با خبرگزاری حوزه ، اظهارداشت: طرح ملاقات عمومی اساتید، طلاب و فضلای حوزه های علمیه با مدیر، معاونین و مدیران ستادی به منظور بسترسازی و شگل گیری ارتباط مستقیم حوزویان با مجموعه مدیران از سوی آیت الله اعرافی تصویب و به معاونین و مدیران ستادی ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه انجام دیدار عمومی با مجموعه مدیران حوزه دارای اهدافی می باشد، افزود: «ایجاد ارتباط و گفت وگوی مستقیم و بدون واسطه میان اساتید، طلاب و فضلای حوزه های علمیه با مدیریت حوزه » و «رسیدگی به مشکلات طلاب» می باشد.

وی افزود: «این دیدارها  ممکن است حاوی مشکل یا معضلی نباشد و صرفاً به منظور طرح ایده های جدید از سوی طلاب باشد» و در نهایت اینکه « وقتی تعامل و ارتباط  بدنه حوزه با عوامل مدیریتی بدون واسطه صورت گیرد بدون تردید مشکلات و معایبی اگردر مصوبات وجود دارد از سوی حوزویان منتقل و منجر به رفع مشکل می گردد.

*فرایند نحوه ارتباط با مدیران حوزه

عباس علم الهدی ادامه داد: فرایند اجرایی و اقدام حوزویان به منظور ملاقات با مدیر، معاونین و مدیران ستادی حوزه های علمیه با سه روش تکمیل ثبت نام و ارائه درخواست از طریق سامانه « صفیر» به نشانی الکترونیکی   safir.ismc.ir، ارسال پیامک درخواست به شماره 30005605666666 و مراجعه حضوری به حوزه مدیریت بخش روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه انجام خواهد شد.

مدیر حوزه ریاست بیان داشت: «اقدام برای ثبت نام»، « بررسی درخواست ها و ارجاع آن»، « تنظیم وقت »، « تعیین محل ملاقات با توجه به انتخاب مقام مسئول»، « تکمیل فرم ملاقات که حاوی خلاصه درخواست، متن تصمیم، فرایند پیگیری تا حصول نتیجه می باشد» و درنهایت ایجاد « بانک سوالات و تصمیمات» از جمله فرایندهای موجود در این دیدار می باشد.

وی تصریح کرد: اولین جلسه ملاقات عمومی با آیت الله اعرافی برای کسانی که قبلا ثبت نام کرده اند، فردا دوشنبه 15آذرماه بعد از نماز ظهر و عصر در محل سالن اجتماعات مرکز مدیریت حوزه های علمیه واقع در ابتدای بلوار جمهوری برگزار خواهد شد.