پیامبر اکرم(ص)فرمودند:نشان منافق سه چيز است:سخن به دروغ بگويد،از وعده تخلف كند،در امانت خيانت نمايد./تحف العقول ص 316

تلبس طلاب نظام مند خواهد شد

تلبس طلاب نظام مند خواهد شد

حجت الاسلام و المسلمین ملکی معاون تهذیب حوزه های علمیه خواستار توجه اساتید و مدیران کارگاه های بایسته های تلبس حوزه، به حساسیت های لباس طلبگی میان طلاب جوان شد.

حجت الاسلام و المسلمین حمید ملکی  در نشست هم اندیشی اساتید کارگاه های بایسته های تلبس حوزه علمیه در قم اظهارداشت: لباس روحانیت و ملبس شدن طلاب جوان به این لباس مقدس، دارای حساسیت ها و آداب خاصی است که اساتید و مسئولان مدارس باید از همان ابتدای ورود طلاب به  این مسائل را برای آنان بازگو کنند.

رئیس مرکز تخصصی تفسیر افزود: اساتید و مدیران مدارس باید نسبت به این مساله مهم، دغدغه زیادی داشته باشند و کارهای شایسته و مطلوبی انجام شود.

استاد حوزه علمیه  با اشاره به اهمیت و ضرورت برگزاری دوره تلبس در حوزه های علمیه گفت: در قدیم برخی طلاب که هنوز به مراتب علمی و اجتماعی تلبس نرسیده بودند، اقدام به تلبس می کردند و این امر سبب بروز آفات گوناگونی در این زمینه می شد.

وی با بیان این که راه روحانیت راه انبیای الهی است و باید در این مسیر از حریم خداوند و اهل بیت(ع) پاسداری کنید، افزود: برگزاری کارگاه تلبس از سال 88 و با دستور و مصوبه شورای عالی حوزه علمیه اجرای و مانع بروز مشکلات در این زمینه شد.

معاون تهذیب حوزه های علمیه آشنایی اجمالی طلاب با وظایف روحانیت را امری مهم و ضروری برشمرد و گفت: طلاب باید خودجوش مهارت های لازم برای تلبس را کسب کنند تا بتوانند در مصاحبه ها، امتیاز لازم را بدست آورند.