پیامبر اکرم(ص)فرمودند:نشان منافق سه چيز است:سخن به دروغ بگويد،از وعده تخلف كند،در امانت خيانت نمايد./تحف العقول ص 316

گره مشکلات تحریم با اقتصاد مقاومتی باز می شود

گره مشکلات تحریم با اقتصاد مقاومتی باز می شود

مدیر حوزه علمیه همدان با تاکید بر این که گره مشکلات تحریم های ظالمانه با اقتصاد مقاومتی باز می شود، تصریح کرد: کابینه دوازدهم باید حمایت از تولید داخل را در اولویت برنامه های قرار دهد.

آیت الله سید مصطفی موسوی اصفهانی، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در همدان با اشاره به شعار «اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید»، گفت: امسال سومین سالی است که رهبر معظم انقلاب در شعار سال تاکید به اقتصاد مقاومتی داشته و همچنین تاکید معظم له در خطبه های عید فطر نشان گر انجام نشدن کامل دغدغه های ایشان در این زمینه است.

عضو خبرگان رهبری در ادامه افزود: دولت و مسوولان دولتی باید بعد از انتخابات و در کابینه دوازدهم، مساله اقتصاد مقاومتی را راس اولویت های خود قرار دهند و از منابع داخلی و نیروی کار داخلی حمایت کنند.

وی ادامه داد: همان طور که در شکل گیری انقلاب و در هشت سال جنگ تحمیلی عموم مردم امام امت را یاری کردند، مردم ایران اسلامی نیز باید برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب را به نحو احسن یاری و پشتیبانی کنند.

مدیر حوزه علمیه همدان با اشاره به معنای اجمالی اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای استقامت و ایستادگی در مقابل اهداف شوم دشمنان است.

آیت الله موسوی اصفهانی اظهار کرد: در حال حاضر دشمن می خواهد با تحریم های ظالمانه علیه ایران، انقلاب و نظام را فلج کند، البته با اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور توطئه های آنها نقش بر آب می شود.

وی ادامه داد: مسوولان بدانند ارتباط با غرب چیزی جز ضرر برای ایران ندارد، غربی ها فقط به فکر منافع خودشان هستند، هر چه هست در داخل و به دست نیروهای جوان ایرانی است.

آیت الله موسوی اصفهانی با اشاره به ضرورت حمایت دولت از تولید داخلی، تاکید کرد: دولت باید جلوی چپاول بیت المال را بگیرد و امکانات و تسهیلات لازم اعم از بانکی و  ... را برای کار آفرینان داخلی و تقویت تولید ملی فراهم آورد.

عضو خبرگان رهبری در پایان قاچاق کالا را مهم ترین ضرر برای تولید داخلی بیان کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب مخالف واردات معقول و ضروری نبوده و نیست، ولی ایشان مکررا اعلام کرده است که با قاچاق کالا باید مقابله شود و دولت باید نسبت به این مساله تجدید نظر داشته باشد.