پیامبر اکرم(ص)فرمودند:نشان منافق سه چيز است:سخن به دروغ بگويد،از وعده تخلف كند،در امانت خيانت نمايد./تحف العقول ص 316

مدیریت حوزه به دنبال آموزش همراه تربیت است

مدیریت حوزه به دنبال آموزش همراه تربیت است

مسئول مرکز امور صیانتی حوزه خطاب به اساتید جوان موسسه آموزش عالی تربیت مدرس حوزه رمز توفیقات عالیه عالمان ربانی حوزه را کوشش فراوان در مسیر تهذیب نفس و خلوص و علم آموزی و تبلیغ و تدریس و... دانست

حجت‎الاسلام والمسلمین مجتبی فاضل در مراسم آغاز سال تحصیلی موسسه آموزش عالی تربیت مدرس حوزه علمیه قم گفت: هم اکنون 150 استاد تربیت یافت در موسسه آموزش عالی تربیت مدرس حوزه در کشور فعالیت دارند.

وی افزود: خوشبختانه پس از احصای گزارش های واصله دروس این اساتید در سطح کشور از گرمی وشور و نشاط و همچنین علمیت ورضایت مندی خاصی برخورداراست.

مدیر موسسه آموزش عالی تربیت مدرس با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع)افزود: امام موسی بن جعفر(ع) بیان کردند، یک دانشمند و فقیه از هزاران عابد ارزشمند تر است؛ زیرا هم و غم عابد آن است که گلیم خود را از آب بیرون بکشد، اما، فقیه به دنبال سعادت دیگران است.

وی گفت: این مرحله یعنی تبدیل شدن یک طلبه به یک فقیه راهنمای هادی باید در یک مسیر دقیق طی شود و مدیریت حوزه نیز به دنبال ایجاد چنین جایگاهی است که آموزش همراه با تربیت باشد.

حجت الاسلام والمسلمین  فاضل تصریح کرد: موسسه تربیت مدرس با این بضاعت اندک امکاناتی و سخت افزاری مدرسی علوم عقلی و علوم فقهی و علوم ادبیات عربی را شکل داده است و امید داریم که این مرکز به جایگاه اصلی خود برسد.

مدیر موسسه آموز عالی حوزه عنوان کرد: کسانی که در این مرکز فعالیت دارند در آینده خود باید با تلاش و کوشش و سعی خود، به جایی برسند که حوزه های علمیه کشور در آینده شاهد تربیت طلاب عالم و زاهد و وظیفه شناس و تکلیف مدار و بصیر باشد.