«اطاعت فاطمه‏ عليها السلام بر تمام بندگان الهى حتى جن و انس، پرندگان و حيوانات، پيامبران و ملائكه واجب است.» (عوالم، ج 11، ص 190؛ دلائل الامامة، ص 28).

مسئول حوزه ریاست مرکز مدیریت حوزه های علمیه

مسئول حوزه ریاست مرکز مدیریت حوزه های علمیه

آیت الله اعرافی بر لزوم فعالیت هماهنگ و چابک و هدفمند مراکز حوزوی تاکید دارد و ادغامات و هم پوشانی های خاصی را اجرا کردیم که هدف کلی آنها توسعه و تسریع فعالیت های حوزه در جهت اجرای ماموریت های خود است.

عباس علم الهدی مسئول امور حوزه مدیریت در اختتامیه در هشتمین اجلاسیه سالانه مدیران استانی و معاونین ستادی حوزه های علمیه که در قم برگزار شدگفت: اصلاح ساختار سازمانی حوزه مدیریت از جمله برنامه های این واحد در مدت فعالیت اخیر این مرکز بوده است.

مشاور  و مسئول حوزه ریاست مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور افزود: آیت الله اعرافی بر لزوم فعالیت هماهنگ و چابک و هدفمند مراکز حوزوی تاکید دارد و  ادغامات و هم پوشانی های خاصی را اجرا کردیم که هدف کلی آنها توسعه و تسریع فعالیت های حوزه در جهت اجرای ماموریت های خود است.

وی گفت: خوشبختانه در این مدت شاهد انسجام خاصی در امور حوزه مدیریت بوده ایم و در عرصه اختصاصی امور مرتبط به مدیر نیز تسریع انجام شده است؛ در این زمینه دستورالعمل هایی نیز تایید و ابلاغ شده است.

مشاور مدیر حوزه های علمیه یادآورشد: تنظیم اولویت هایی مد نظر مدیریت حوزه از دیگر طرح هایی بود که در این مرکز انجام شد؛ 530 عنوان اولویت بخش های مختلف نیز در این زمینه مطرح و پیگری شد.

علم الهدی تصریح کرد: تدوین دستورالعمل در خصوص امر پذیرش و اطلاع رسانی حوزه های علمیه در این بخش از جمله طرح هایی بود که در این مدت انجام شد.

وی گفت: تنظیم گزارشات مدیریتی، همکاری با دفتر نظارت و برنامه ریزی در جهت ماموریت های مرتبط، سامان دهی امور نظارت و بازرسی های ویژه از دیگر فعالیت های این بخش بوده است.

علم الهدی اظهارکرد: استقرار سازمانی ساختار مدیریت، تدوین تقویم مناسبت های مذهبی و حوزه ای و ملی متناسب با سال تحصیلی از دیگر فعالیت این واحد بوده است.