پیامبر اکرم(ص)فرمودند:نشان منافق سه چيز است:سخن به دروغ بگويد،از وعده تخلف كند،در امانت خيانت نمايد./تحف العقول ص 316

با محوریت مرکز مدیریت حوزه های علمیه

با محوریت مرکز مدیریت حوزه های علمیه

با محوریت مرکز مدیریت حوزه های علمیه: ستاد مرکزی پیگیری امور زلزله زدگان غرب کشور در قم تشکیل شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، ستاد مرکزی پیگیری امور زلزله زدگان غرب کشور با محوریت مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم تشکیل جلسه داد.

بر اساس این گزارش، مسئول دفتر امور اجتماعی-سیاسی حوزه های علمیه، مسئول دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی حوزه های علمیه، نماینده دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، مسئول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه، نماینده جامعه المصطفی العالمیه، نماینده تیپ امام صادق(ع)، مسئول روابط عمومی حوزه های علمیه، نماینده مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران و نماینده مرکز خدمات حوزه های عملیه به عنوان اعضای این ستاد در این جلسه حضور داشتند.

در این جلسه مقرر شد به منظور ایجاد هماهنگی و انسجام در امور کمک رسانی در استان های حادثه دیده، ستادهای استانی تحت اشراف ستاد مرکزی با عضویت اعضای شورای هماهنگی نهادهای حوزه های استانی و برخی نهادهای دیگر راه اندازی شود تا کمک رسانی به صورت بهتر انجام بپذیرد.

«هماهنگی در توزیع و استقرار مناسب طلاب و روحانیون و انجام توجیهات لازم»، «دریافت حمایت های طلاب اعم از نقدی و غیرنقدی و تحویل آنها به نهادهای مسئول توزیع به نحو شایسته»، «رسیدگی به امور دینی و تبلیغی مردم و انجام مشاوره های لازم توسط مبلغان»، «ساماندهی تبلیغ و ابلاغ انواع محتواهای تبلیغی با بنرهای مناسب جهت آرامش روحی مردم و توجه به معنویات»، «خدمات به عموم مردم اعم از شیعه و سایر مذاهب اسلامی»، «جذب و اعزام طلاب و روحانیون به مناطق حادثه دیده» و ... بخشی از مصوبات این ستاد بوده است.