--


پیامبر اکرم(ص)فرمودند:نشان منافق سه چيز است:سخن به دروغ بگويد،از وعده تخلف كند،در امانت خيانت نمايد./تحف العقول ص 316

به همت مرکز امور صیانتی حوزه‌های علمیه

به همت مرکز امور صیانتی حوزه‌های علمیه

دوره «آسیب‌شناسی جریانات انحرافی فعال» به همت مرکز امور صیانتی حوزه های علمیه به‌صورت متمرکز و به مدت سه روز در قم برگزار کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه»، مرکز امور صیانتی حوزه‌های علمیه،جهت حفاظت و صیانت از کیان حوزه و روحانیت در مقابل انحرافات و نفوذ بیگانگان و در راستای اجرای طرح فعال‌سازی کارشناسان استانی، همچنین در جهت آگاهی بخشی و بصیرت افزایی به طلاب، با دعوت از فارغ‌التحصیلان سطح 3 و 4 علوم کلام، فلسفه و مهدویت از اکثر استان‌های کشور اقدام به برگزاری دوره «آسیب‌شناسی جریانات انحرافی فعال» به‌صورت متمرکز به مدت سه روز برگزار کرد.

حجت الاسلام مسعود مفخمی مدیر مطالعات و پیشگیری مرکز امور صیانتی حوزه های علمیه، درباره موضوعات و سرفصل‌های این دوره افزود: مهمترین موضوعات بررسی شده در این دوره، جریان شناسی جهان اسلام، ایران معاصر و حوزه‌های علمیه، معرفی و نقد جریان های عقل گریز و عقل ستیز، معرفی و نقد جریان های تصوف و عرفان‌های کاذب، معرفی و نقد جریان یمانی کذاب به صورت تخصصی، معرفی و نقد جریان تشیع لندنی به صورت تخصصی، و همچنین بررسی و روش‌شناسی استفاده از روایات در حوزه مهدویت، بود.

مسئول برگزاری این دوره بیان داشت: بسیاری از این جریانات از مباحث مهم و حساس امروز جامعه حوزه و روحانیت به شمار می‌روند و اين روزها با توجه به اهمیت و حساسیت آن‌ها، بررسي مسائل مربوط به آن‌ها برای حوزه‌های علمیه و طلاب عزیز بسیار ضروري به نظر می‌رسد.

خاطرنشان می شود:: در پایان دوره نیز دیداری صمیمی به همراه دانش‌پژوهان با  آیت‌الله‌العظمی سبحانی، انجام گرفت و ایشان پس از تقدیر و تشکر از برگزاری چنین دوره‌ای از سوی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، توصیه‌هایی نیز در رابطه با آسیب‌های جریان های انحرافی و شیوه های پیگیری مراحل اجرائی طرح حاضر بیان کردند.

قابل ذکر است: در دوره آسیب شناسی جریان های انحرافی فعال،اساتید همچون حجج اسلام و المسلمین طبسی، ابوطالبی، جبرئیلی، فرمانیان، شهبازیان، شریفی، رضانژاد، انصاری و مفخمی به مباحث مطروحه در این دوره پرداختند.