--


پیامبر اکرم(ص)فرمودند:نشان منافق سه چيز است:سخن به دروغ بگويد،از وعده تخلف كند،در امانت خيانت نمايد./تحف العقول ص 316

تضعیف باورهای دینی مهمترین هدف دشمن

تضعیف باورهای دینی مهمترین هدف دشمن

معاون تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه گفت: ازجمله مهم‌ترین توطئه‌ها و نقشه‌های دشمن در تهاجم همه‌جانبه فرهنگی علیه عقاید ملت ایران تضعیف باورهای دینی و ایجاد شبهات مختلف در ذهن جوانان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه»، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حمیدملکی در مراسم رونمایی از کتاب سیر مطالعاتی عقاید و کلام اسلامی که در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد، گفت: با تجربیاتی که از حضور 20 ساله خود در بین دانشجویان و طلاب جوان به دست آوردم یکی از مهم‌ترین مطالبات و درخواست‌های آن‌ها بر تدوین کتابی مستقل در معرفی سیر مطالعاتی مباحث کلامی بود که خرسندیم امروز به این خواسته نائل شده‌ایم.
وی افزود: کار انجام‌گرفته شده، بس بزرگ و ارزشمند بوده که مورد نیاز تمام اندیشمندان جامعه اعم از حوزوی و دانشگاهی و همچنین اقشار مختلف مردم است که نکته قابل‌توجه آن نیز تدوین این کتاب ارزشمند توسط متخصصین حوزه است که کاملاً مورد تأیید حوزه علمیه نیز قرار دارد.
معاون تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه تصریح کرد: حتی طلاب سطوح عالی حوزه‌های علمیه نیز نیازمند سیر مطالعاتی هستند؛ چراکه علاقه‌مندی و فرهنگ‌سازی‌های لازم در این زمینه وجود دارد، اما متأسفانه تاکنون کتابی که این روش قاعده‌مند را بر آن‌ها عرضه کند وجود نداشته است.
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین ملکی ادامه داد: در تنظیم سیر مطالعاتی مهم‌ترین مطلب تنظیم آن توسط محققان کارکشته حوزوی بوده که ارزش کار را دو چندان کرده همچنین تاکنون در 3 زمینه سیر مطالعاتی در حوزه علمیه تنظیم‌ شده که شامل سیر مطالعاتی کتب شهید مطهری، سیر مطالعاتی تاریخ اسلام و سیر مطالعاتی عقاید و کلام اسلامی می‌شود.
وی تصریح کرد: با توجه به تنظیم اصولی و علمی دقیق سیر مطالعاتی عقاید و کلام اسلامی قطعاً با مراجعه به نخستین کتاب ازاین‌دست، شوق و میل لازم برای ادامه این سیر تا آخرین و دشوارترین کتب مربوط  ایجاد خواهد شد.

معاون تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه اضافه کرد: ازجمله مهم‌ترین توطئه‌ها و نقشه‌های دشمن در تهاجم همه‌جانبه فرهنگی، علیه عقاید ملت ایران تضعیف باورهای دینی و ایجاد شبهات مختلف در ذهن جوانان است که بهترین و عمیق‌ترین کار موجود نیز در این مبارزه فرهنگی عقیدتی نیز ترویج سیر مطالعاتی برای عمق بخشیدن به باورهای دینی جوانان کشور است.