پیامبر اکرم(ص)فرمودند:نشان منافق سه چيز است:سخن به دروغ بگويد،از وعده تخلف كند،در امانت خيانت نمايد./تحف العقول ص 316

انعقاد تفاهم نامه با سازمان بسیج اساتید و طلاب

انعقاد تفاهم نامه با سازمان بسیج اساتید و طلاب

۱۴۰ هزار طلبه بسیجی در سراسر کشور برنامه های فرهنگی را دنبال می کنند/ در حال برگزاری موفق طرح صادقین و گفتمان ولایت در مدارس علمیه هستیم.

حجت الاسلام  والمسلمین محمود ملک دار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، با اشاره به تفاهم نامه اخیر حوزه علمیه با سازمان بسیج عنوان کرد: تفاهم نامه جدید بین مرکز مدیریت حوزه های علمیه و سازمان بسیج اساتید و طلاب و روحانیون سراسر کشور منعقد شد.
مسئول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان افزود:4 سال از این تعامل می گذرد و آذر ماه سال 92 اولین تفاهم نامه را بین آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری مدیر وقت حوزه های علمیه با نمایندگی ولی فقیه با سپاه پاسداران منعقد کردیم؛ در این 4 سال دو تشکیلات و ساختار برای آن دیده شده است که شورای عالی هماهنگی و کمیته کارشناسی می باشد.
حجت الاسلام والمسلمین ملک دار اظهار داشت:شورای عالی هماهنگی تاکنون 6 جلسه با موضوعات مختلف سیاست گذاری کلان هماهنگی بسیج برگزار کرده است؛‌همچنین کمیته کارشناسی شورای عالی هماهنگی بسیج نیز تاکنون 53 جلسه داشته اند که موضوعات مختف را برای سراسر کشور پیگیری می نماید.
مسئول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان یادآور شد:در قالب همین شورای عالی هماهنگی بود که شورای عالی فرهنگی در استان ها نیز با اعضای بسیج طلاب و روحانیون و نماینده ولی فقیه در سپاه شکل گرفت.
وی گفت:در این 4 سال چندین طرح مهم از قبیل نشست ها و همایش های منطقه ای و طرح صادقین و گفتمان ولایت و ایجاد پایگاه بسیج در نهادهای حوزه تصویب شد که برخی اجرایی گردید و برخی در حال اجرا شدن است.
دبیر شورای عالی هماهنگی سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون حوزه افزود: علما و روحانیت حوزه های علمیه ما همواره در زمینه های علمی، اجتماعی، سیاسی، مبارزه با طواغیت و نحله ها و گروه های انحرافی همیشه در این عرصه ها پیشتاز بوده اند.
مسئول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه کشور خاطرنشان کرد: حوزه های علمیه در زمان حیات خود با بسیاری از محرومیت ها مواجه شد و حتی در آغاز شکل گیری نهضت انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، و حالا در دفاع از حریم  ولایت شهدای ارزشمندی را تقدیم این نظام اسلامی نموده است.
وی به فرمایشات رهبری معظم انقلاب اسلامی در خصوص حوزه انقلابی و انقلابی ماندن اشاره کرد و عنوان داشت: اگر حوزه را از انقلاب و روحیه انقلابی گری را از حوزویان جدا کنیم، دیگر حوزه هویتی نخواهد داشت.
حجت الاسلام والمسلمین ملک دار با اشاره به برخی ویژگی های انقلاب اسلامی، در پاسخ به کسانی که تصور دارند می توان بین حوزه و انقلاب فاصله انداخت، تصریح کرد: یکی از خصوصیات غیرقابل انکار انقلاب اسلامی، این است که تحولی عظیم در ارزش ها، نگرش ها، بینش ها و دانش ها در دنیا ایجاد و تفکر را متحول کرد.
وی، برگزاری  دوره های بصيرت افزایی و آموزش بصیرتی طلاب در مقابل برنامه های  دشمنان در مدارس را یکی ديگر از مصوبات برشمرد و خاطر نشان كرد: طرح گفتمان ولايت از ديگر برنامه هایی است كه توسط شورای عالی مصوب شده که از سال گذشته در مدارس علميه در حال برگزاری است.
مسئول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه کشور افزود: همان طور كه مقام معظم رهبری نسبت به انقلابی ماندن حوزه های علميه مطالباتی  را مطرح فرمودند، در حوزه های علمیه به راه های تقويت روحيه انقلابی توجه شده كه در اين زمينه از نظرهای مديران استانی حوزه های علمیه استفاده خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین ملک دار با بيان اين كه آسیب های فضای مجازی در دو طرح گفتمان "ولايت" و "صادقين" مدنظر است، طرح شبكه مبلغان راهيان نور را یکی از برنامه های اجرا شده برشمرد و اظهارداشت: این طرح بحمدلله در قالب آموزش  نظامی بسيج برای همه طلاب در حال انجام می باشد.
وی در بخش دیگری از گفت وگوی خود بیان داشت: با تغییر نام به بسیج اساتید و طلاب و روحانیون سراسر کشور وظایف گسترده تر شد و زمینه همکاری بیشتر شده است.
حجت الاسلام والمسلمین  ملک دار افزود:با توجه به نظرات مدیر حوزه های علمیه افق جدیدی باز شده است که امیدواریم ثمرات را بعد از امضای این تفاهم نامه ببینیم.
مسئول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان خاطرنشان کرد:بر اساس اعلام مسئول سازمان بسیج 140 هزار طلبه بسیجی در سراسر کشور فعالیت فرهنگی دارند.