--


پیامبر اکرم(ص)فرمودند:نشان منافق سه چيز است:سخن به دروغ بگويد،از وعده تخلف كند،در امانت خيانت نمايد./تحف العقول ص 316

اثرات دعوت به کار نیک و تقوا

اثرات دعوت به کار نیک و تقوا

معاون تهذیب حوزه های علمیه گفت: خداوند در قرآن کریم می فرماید، اگر می خواهید از خسران نجات پیدا کنید باید یکدیگر را به کارهای نیک و عمل به تقوا توصیه کنید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام و المسلمین ملکی  در برنامه زمزم معرفت در شبستان امام خمینی (ره)  حرم حضرت معصومه(س)، به عوامل نزول برکات اشاره کرد و اظهار داشت: آیات 54 و 55 سوره ذاریات می فرماید، پیامبر(ص) دیگر آنان را رها کن و خود را به زحمت نینداز که اگر رها کنی مورد سرزنش از سوی من قرار نمی گیری چرا که تو تمام تلاش خود را انجام داده ای و زحمت خود را کشیده اید.

معاون تهذیب حوزه های علمیه افزود: بعد از اینکه آیات بعد سوره ذاریات به پیامبر (ص) نازل شد خداوند به پیامبر (ص) فرمود به تذکرات ادامه بده چرا که در جامعه افرادی وجود دارند که تذکرات تو مایه برکاتی برای آنان می شود بنابراین آیات قرآن و دستورات پیامبر (ص) برای مومنان معیارهایی از ایمان است.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: اگر فردی تمام آیات قرآن را بداند و با عشق به آنان عمل کند، به همان میزان که بیشتر بداند و به آن عمل کند، آن فرد مومن تر خواهد شد.

وی به احترام گذاشتن فرزند به پدر و مادر اشاره و عنوان کرد: عاق والدین از گناهان کبیره است بنابراین اگر پدر و مادر نیز مشرک  هم باشند نباید به آنان بی احترامی کرد.

حجت الاسلام و المسلمین ملکی با اشاره به اینکه گناه داری اثرات وضعی است، خاطرنشان کرد: در مکانی که گناه انجام شود برکت از آن مکان خواهد رفت به ویژه اگر آن مکان خانه باشد.

وی ابراز کرد: خداوند در قرآن کریم می فرماید، اگر می خواهید از خسران نجات پیدا کنید باید یکدیگر را به کارهای نیک و عمل به تقوا توصیه کنید، از این رو اگر در هر مکانی توصیه و تذکر باشد خیر و برکات به آن مکان وارد می شود و افراد از خسران رهایی می یابند.