«اطاعت فاطمه‏ عليها السلام بر تمام بندگان الهى حتى جن و انس، پرندگان و حيوانات، پيامبران و ملائكه واجب است.» (عوالم، ج 11، ص 190؛ دلائل الامامة، ص 28).

حجت الاسلام والمسلمین نبوی تبیین کردند

حجت الاسلام والمسلمین نبوی تبیین کردند

مسئول بسیج اساتید حوزه های علمیه به تبیین مهم ترین اهداف و برنامه های همایش بزرگ بسیج اساتید حوزه که در مشهد مقدس برگزار می شود، پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن نبوی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه ،‌با تشریح مهم ترین برنامه های همایش بزرگ بسیج اساتید حوزه در مشهد اظهار داشت: آیت الله العظمی نوری همدانی در مراسم افتتاحیه این همایش سخنرانی خواهند کرد و همچنین در ادامه برنامه ها از سخنرانی آیت الله اعرافی، مدیر حوزه های علمیه و نیز آیت الله مومن بهره مند خواهیم شد.

وی افزود: آیت الله علم الهدی، نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه مشهد، همچنین حجت الاسلام و المسلمین رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی و نیز حجت الاسلام والمسلمین حاج صادقی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران از دیگر سخنرانان همایش امسال خواهند بود، ضمن آن که برخی از سرداران شاخص سپاه که در عرصه های بین المللی اطلاع و اشرافیت لازم را دارند نیز در این همایش به ایراد سخن می پردازند.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه همچنین با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به مساله حوزه انقلابی خاطرنشان کرد: در همایش امسال بسیج اساتید به خصوص در رابطه با این که چگونه حوزه های علمیه بایستی انقلابی بماند و از چه راه هایی انقلابی بودن حوزه باید تقویت شود، بحث و نظر خواهد شد و مجموعه نظرات و ایده ها و برنامه ها به صورت دسته بندی شده در اختیار مسئولان قرار می گیرد تا در آینده بتوانند بر اساس آن ها برنامه ریزی های لازم را انجام دهند.

وی گفت: در همین خصوص به نهادها و تشکل های حوزوی چون مرکز مدیریت حوزه های علمیه، مرکز خدمات حوزه های علمیه،دادگاه ویژه روحانیت، مجمع نمایندگان طلاب و فضلای نامه هایی ارسال کردیم و همچنین تا آن جایی که بنده مطلع هستم، به معاونین مختلف حوزه ابلاغ شده که راجع به پیشنهادات اساتید بزرگوار فکر کرده در برنامه هایشان مطالب را اعمال کنند.
حجت الاسلام و المسلمین نبوی همچنین افزود: سعی ما این است که موضوعات محوری در کمیسیون های همایش دنبال شود و در صحن علنی همایش نیز این امور مورد توجه جدی قرار گیرد تا به این وسیله هر چه بیشتر و بهتر از ایده ها و نظرات اساتید بهره مند شویم.

وی یادآور شد: همچنین نرم افزاری در زمینه ولایت فقیه آماده شده که در اختیار اساتید محترم قرار می گیرد، ضمن آن که کتابی شامل مطالب مطرح شده از سوی آقایان در همایش سال گذشته در اختیار شرکت کنندگان قرار داده می شود.

 مسئول بسیج اساتید حوزه های علمیه افزود: علاوه بر این ها به دنبال این هستیم که در کنار بسته های محتوایی فرهنگی و سیاسی که شامل کتاب هایی در باره FATFو سند 2030 و نیز جزوات تحلیلی -خبری درباره تحولات منطقه ای و داخلی می شود و نیز نخستین شماره فصلنامه علمی- تخصصی حوزه انقلابی را نیز در اختیار اساتید قرار دهیم.