«اطاعت فاطمه‏ عليها السلام بر تمام بندگان الهى حتى جن و انس، پرندگان و حيوانات، پيامبران و ملائكه واجب است.» (عوالم، ج 11، ص 190؛ دلائل الامامة، ص 28).

مدیر حوزه علمیه مازندران مطرح کرد

مدیر حوزه علمیه مازندران مطرح کرد

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی: حوزه علمیه مازندران در طول تاریخ شخصیت های بزرگی را پرورش داده که همواره مایه فخر و مباهات جهان اسلام و دنیای تشیع بوده اند.

مدیر حوزه علمیه استان مازندران با اشاره به این که مردم مازندران در ولایت مداری و تبعیت از اهل بیت(ع) تاریخ شفاف و روشنی دارند، خاطرنشان کرد: وجود هزاران امامزاده در این استان نشان دهنده ارادت قلبی این مردم به ائمه اطهار و فرزندان آنها است.

مدیر جدید حوزه علمیه مازندران در بخش دیگری از سخنان خود به نقش علما و حوزه های علمیه استان در ادوار مختلف تاریخ اشاره کرد و گفت: حوزه علمیه مازندران در طول تاریخ شخصیت های بزرگی را پرورش داده که همواره مایه فخر و مباهات جهان اسلام و دنیای تشیع بوده اند.

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی با بیان این که جامعه حوزوی مازندران در جریان نهضت انقلاب همواره پیشگام و پرچم دار بودند، تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران نیز علما و روحانیت این منطقه در استحکام پایه های انقلاب نقش بسیار محوری داشتند.

وی در ادامه سخنان خود به نقش آفرینی مردم مازندران به ویژه روحانیت این استان در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: تقدیم حدود 400 شهید روحانی و طلبه شهید در دفاع مقدس نشان از نقش آفرینی پررنگ روحانیت مازندران در دفاع مقدس بوده است.

مدیر حوزه علمیه مازندران با بیان این که جامعه امروز و به ویژه نسل جوان نیازمند آشنایی با این جانفشانی ها و مجاهدت های علما و روحانیت هستند، تصریح کرد: با تلاش ها و مجاهدت های روحانیت با بصیرت و انقلابی، انقلاب اسلامی مشکلات و بحران ها را پشت سر گذاشته است.

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی در ادامه سخنان خود با اشاره به این که طلاب و روحانیت مازندران امروز نیز در دفاع از انقلاب و نظام اسلامی پیشگام هستند، خاطرنشان کرد: حضور در عرصه علما و روحانیت در دفاع از دین و انقلاب، موجب خنثی شدن بسیاری از توطئه ها و هجمه های دشمنان شده است.