«اطاعت فاطمه‏ عليها السلام بر تمام بندگان الهى حتى جن و انس، پرندگان و حيوانات، پيامبران و ملائكه واجب است.» (عوالم، ج 11، ص 190؛ دلائل الامامة، ص 28).

حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد

حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد

گام های تحولی حوزه یکی پس از دیگری در راه پیموده شدن است /بیش از ۶۵ عنوان درسی منتشر شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه حجت الاسلام والمسلمین  مهدی رستم نژاد معاون آموزش حوزه های علمیه در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی ۹۸-۹۷  که در سالن اجتماعات مدرسه عالی دارالشفاء برگزار شد، ضمن تبریک سال تحصیلی جدید و اعیاد این ماه گفت: خدا را شاکریم که در ماه امامت و ولایت و در شهر کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) آیین سال تحصیلی جدید را آغاز می کنیم و یاد و خاطره امام خمینی(ره) و شهدا به ویژه شهدای روحانی و مدافع حرم را گرامی می داریم.

وی با بیان اینکه این برنامه برای بیان عرض ادب نسبت به مراجع عظام تقلید، علما، اساتید و طلاب علوم دینی است ادامه داد: گام های تحول حوزه های علمیه یکی پس از دیگری در راه پیمودن است و برای سریع شدن این مساله فقط برنامه ریزی مسئولان کفایت نمی کند، بلکه اصل کار عناصر دخیل در کار است.

معاون آموزش حوزه های علمیه گفت: همه تلاش ما در راه تحول حوزه های علمیه برای این است که حوزه ای پویا و پاسخگو داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد با اشاره به ضرورت تحول در حوزه های علمیه و تاکید رهبر معظم انقلاب نسبت به این مساله در چند سال گذشته، بیان داشت: از آنجایی که بیشترین بخش تحول در حوزه های علمیه تدوین و ویرایش متون درسی به شمار می رود بیش از 65 متن تولیدی و اصلاح شده در بخش های ادبیات عرب، اعتقادات، تفسیر و دیگر عناوین به رشته انتشار درآمده است. 

وی در ادامه افزود: هشت هزار و صد و هشتاد بار از آیات قرآن کریم و بیش از چهار هزار روایت اهل بیت(ع) در 26 متن از این 65 متن تولیدی و اصلاحی وارد شده و هم اکنون در 224 مدرسه علمیه در حال استفاده است.

معاون آموزش حوزه های علمیه مطرح کرد: اشکال و ایراد هایی در متون جدید وجود دارد و هنوز هم پرونده این متون درسی باز است و ما می گوییم که طلاب آخرین چاپ را تهیه کنند.

وی در پایان گفت: افتخار ما این است که توانسته ایم با استفاده از آیات الهی و روایات اهل بیت(ع) متون درسی را آماده کرده ایم و از مدیران مدارس علمیه و اساتید در خواست داریم که با اقبال از این متون حوزه را در تحول یاری نمایند.