براى شهادت حسین(ع)،حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود./جامع احادیث الشیعه، ج 12، ص 556

کتاب «النظام و تطبيق القانون» در عراق منتشر شد

کتاب «النظام و تطبيق القانون» در عراق منتشر شد

حوزه/ کتاب «النظام و تطبيق القانون» بر اساس نظريات حضرت امام خميني(ره)، از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق، در ۱۵۱ صفحه به زبان عربی منتشر شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، کتاب «النظام و تطبيق القانون» بر اساس نظريات حضرت امام خميني(ره)، از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق، در ۱۵۱ صفحه به زبان عربی منتشر شد.

در معرفي اين كتاب آمده است: امام خميني(ره) نظم را نه تنها شيوه‌اي براي تنظيم امور زندگي فردي و اجتماعي خويش برگزيدند؛ بلكه اطرافيان و شاگردان را نيز براي استفاده بيشتر و بهتر از اوقات پيوسته به رعايت آن سفارش مي‌كردند.

ايشان حكومت اسلامي را حكومت قانون مي‌دانستند و از تساوي همگان حتي پيامبر(ص) در مقابل قانون سخن مي‌گفتند.

امام خميني(ره) با تأكيد بر قانون‌گرايي و خضوع همگان در مقابل قانون پاي‌بندي به قانون را ضامن فسادناپذيري جامعه مي‌دانستند و زيان خروج از وظايف و اختيارات قانوني را متذكر مي‌شدند. امام خميني(ره) از نقش ولايت فقيه در حكومت اسلامي و شرايط ولي فقيه و تبعيت از قانون سخن گفته و ولايت فقيه را اساس مشروعيت نظام و مترقي‌ ترين اصل قانون اساسي و مانع از پيدايش ديكتاتوري در نظام جمهوري اسلامي دانسته‌اند و با افشاي اهداف پشت پرده مخالفان ولايت فقيه، آنان را مخالفان اسلام معرفي ‌كرده‌اند.

پيروي از رهنمودها و سيره عملي آن امام راحل حافظ ارزشمند نظام جمهوري اسلامي و تداوم عزت‌بخش و سرافرازي ملت ايران است.

بدين جهت و بر اساس نظريات حضرت امام(ره)، كتاب «النظام و تطبيق القانون» در اختيار علاقمندان در حوزه كشورهاي عربي قرار گرفته است.