براى شهادت حسین(ع)،حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود./جامع احادیث الشیعه، ج 12، ص 556

پیام آیت الله علیرضا اعرافی به مناسبت اختتامیه نوزدهمین اجلاسیه معاونین تهذیب و تربیت

پیام آیت الله علیرضا اعرافی به مناسبت اختتامیه نوزدهمین اجلاسیه معاونین تهذیب و تربیت

آیت الله علیرضا اعرافی به مناسبت اختتامیه نوزدهمین اجلاسیه معاونین تهذیب و تربیت حوزه های علمیه استانی در شهرکرد پیامی را صادر کرد.

آیت الله علیرضا اعرافی به مناسبت اختتامیه نوزدهمین اجلاسیه معاونین تهذیب و تربیت حوزه های علمیه استانی پیامی را صادر کرد.

متن پیام مدیر حوزه های علمیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

معاونان محترم تهذیب و تربیت مدیریت حوزه های علمیه و مدیریت های استانی دامت معالیهم و وفقهم الله لمرضاته.

باسلام و تحیات.

ادای رسالت حساس ، راهبردی و تمدن ساز حوزه های علمیه در عصر حاضر باپیچیدگی ها، ظرافت ها و دشواری‌های فراوانی مواجه است و اقتضائات و استلزامات زیادی دارد و این امر خطیر مسئولیت ما و شما را مضاعف می سازد و دراین میان صیانت از هویت و سنت های نوشته و نانوشته اخلاقی و معرفتی و تربیتی حوزه و ارتقاء و نوسازی آن متناسب با ضرورت ها و نیازهای روزگار ما سهم مهمی در تعالی نقش هدایت گری و رسالت اخلاقی و اجتماعی حوزه های علمیه دارد.

حوزه های علمیه درطول تاریخ پر فراز و نشیب خود نماد فضیلت ها و مکرمت های اخلاقی و سنت های جذاب و زیبای رفتاری و منبع جوشان مکتب ها و مشرب های روحانی وم هد رویش چهره های کم نظیر الهی بوده اند و اکنون و در عصر بازگشت به اسلام و عهدانقلاب اسلامی بیش از هر زمان به بازگشت و عمق بخشی و گسترش دهی آن سنت ها و سبک های زندگی و شیوه های سلوک حوزوی هستیم و باید در برابر هجوم لشکر شیطان و موج مادیت گرایی و تهدیدهای بی شمار ایستاد و همان جلوه جذاب و دلربا و صمیمی و مردمی و الهی و خدمتگزار و انقلابی و منقطع الی الله را تجدید و تقویت کرد.

طرح جامع تهذیب و تربیت و میثاق ها و انس با قرآن کریم و احادیث و روایات پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم و خاندان پاک او صلوات الله علیهم و آموزش تربیت مدار و درس های اخلاق و هدایت علمی تربیتی و رشته ها و دوره های اخلاقی و دیگر طرح ها همه در راستای آن آرمان ها و راهبردها و چشم انداز منشور و نظام جامع و متوازن اخلاقی و برشی از نخستین برنامه پنج ساله حوزه بشمار می آید و آن اجلاس مبارک و تلاش های ارزنده شما و همه کاروان بزرگ تهذیب و تربیت در مدارس و مراکز و موسسات حوزه باید با دقت و سرعت و عزم استوار این مسیر را بپیماید و آفاقی نو بگشاید .

از کنار مرقد مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها عرض ادب و احترام و تقدیر و سپاس دارم و توفیقات روزافزون شما را به دعا از خداوند منان خواهانم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

علی رضا اعرافی

مدیر حوزه های علمیه