براى شهادت حسین(ع)،حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود./جامع احادیث الشیعه، ج 12، ص 556

رسالت تحول در حوزه را به سرمنزل مقصود برسانیم

رسالت تحول در حوزه را به سرمنزل مقصود برسانیم

حجت الاسلام والمسلمین ملکی به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در رابطه با حوزه های علمیه اشاره کرد و گفت: یکی از تاکیدات رهبری فرزانه انقلاب اسلامی در رابطه با حوزه های علمیه مسئله تحول بوده که باید این رسالت خطیر را به سرمنزل مقصود برسانیم.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در رابطه با حوزه های علمیه اشاره کرد و گفت: یکی از تاکیدات رهبری فرزانه انقلاب اسلامی در رابطه با حوزه های علمیه مسئله تحول بوده که باید این رسالت خطیر را به سرمنزل مقصود برسانیم.

حجت الاسلام والمسلمین حمید ملکی، در اولین روز از سفر خود به استان قزوین در جمع مدیران و اساتید مدارس علمیه استان که در سالن اجتماعات مدیریت حوزه استان برگزار شد، مسئله تهذیب و تربیت در مدارس را با اهمیت دانست و بیان کرد: مدیران و اساتید مدارس نگاه تهذیبی و تربیتی را در طلاب تقویت کنند.

معاونت تهذیب و تربیت حوزه های علمیه کشور ادامه داد: وقتی یک مدیر دلسوز، مهربان، کارشناس و متخلق باشد، اعتماد طلبه را چندین برابر می کند.

وی بر برگزاری جلسات اخلاق در شهرستان ها تاکید کرد و افزود: جلسات اخلاقی باید در استان ها و شهرستان ها پررونق برگزار شود و اساتید و مدیران هم بیش از پیش در این عرصه تلاش داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در رابطه با حوزه های علمیه اشاره و بیان کرد:  یکی از تاکیدات رهبری فرزانه انقلاب اسلامی در رابطه با حوزه های علمیه مسئله  تحول بوده که باید این رسالت خطیر را به سرمنزل مقصود برسانیم.

وی در ادامه ضمن قدردانی از تلاش های ماندگار حجت الاسلام والمسلمین عباسی، مدیر سابق حوزه قزوین، به انتصاب مدیر جدید حوزه استان ااشاره کرد و ابراز داشت: حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا دارای کوله باری از تجربه در زمینه های مختلف است.

در ادامه این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی سبحاتنی نیا نیز ضمن خیرمقدم به معاون تهذیب و تربیت حوزه های علمیه کشور، بر توسعه برنامه های تهذیبی و اخلاقی در حوزه استان تاکید کرد.

روحانیّت همیشه در کنار مردم است

معاون تهذیب حوزه های علمیه کشور با تاکید بر این که روحانیت همیشه در کنار مردم است، گفت: ملت ایران، روحانیت را صادق واقعی در همه عرصه ها می داند و حضور آنها باعث خنثی شدن توطئه های دشمنان می شود.

حجت الاسلام والمسلمین حمید ملکی، در دومین روز از سفر خود به استان قزوین، در جمع طلاب مدارس علمیه کشور که در سالن اجتماعات مدرسه علمیه امام صادق (ع) برگزار شد، ضمن تقدیر از برگزاری اردوی بصیرتی، گفت:  طلاب از فرصت ها نهایت بهره را ببرند تا در آینده دچار پشیمانی و خسران نشود.

وی به نقش ارزشمند و بی بدیل روحانیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره و بیان کرد: دشمنان از نقش تاثیرگذار روحانیت به خوبی آگاه هستند و برای تضعیف آن، همه جانبه توطئه وبرنامه ریزی دارند.

معاون تهذیب حوزه های علمیه کشور با تاکید بر این که روحانیت همیشه در کنار مردم است، ادامه داد: ملت ایران، روحانیت را صادق واقعی در همه عرصه ها دانشته و حضور آنها باعث خنثی شدن توطئه های دشمنان می شود.

وی ضمن تبریک  ولادت باسعادت فاطمه معصومه (س) و ولادت حضرت امام رضا (ع)، بیان کرد: دهه کرامت یادآور بسیاری از مفاهیم بلند و سازنده است.

 حجت الاسلام والمسلمین ملکی همچنین از بخش های مختلف مدرسه علمیه امام صادق (ع) بازدید کرد.