...شما اهل بیت، اهل الله هستید که به برکت شما، نعمت کامل گشته و پراکندگی بر طرف شده و اتحاد کلمه پدید آمده است.الکافی، جلد 1، ص 446

اجرای سند اسلامی ایرانی پیشرفت در حوزه

اجرای سند اسلامی ایرانی پیشرفت در حوزه

حجت الاسلام والمسلمین میر معزی در نشست علمی طلاب ممتاز هرمزگان در قم به اجرای سند اسلامی ایرانی پیشرفت در حوزه خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین میر معزی در نشست علمی با طلاب ممتاز حوزه علمیه هرمزگان به موضوع سند اسلامی ایرانی پیشرفت اشاره کرد و بیان داشت: محتوای این سند به تأکید مقام معظم رهبری تبیین شده است.

وی در ادامه به تشریح سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت پرداخت و اظهار کرد: این سند نقشه راه و مسیر تمدن نوین اسلامی و حرکت از وضع موجود به سمت وضع مطلوب  است.

 معاون پژوهش حوزه های علمیه افزود: دراین سند برنامه مرجع و مورد استناد قرار دارد که ازسال ۹۰تحت نظر و اشراف مقام معظم رهبری تهیه و بر اساس مبانی اسلامی تشکیل و تبیین شده و سپس به همه جامعه علمی ابلاغ شد است.

وی تأکیدکرد:با این ابلاغیه معلوم شد که جمهوری اسلامی ایران در ساخت تمدن بزرگ اسلامی جدی و مصمم و در حرکت روبه جلو قرار دارد.

حجت الاسلام والمسلمین میرمعزی خاطرنشان کرد: این سند از سه بخش اصلی مبانی،آرمانها واصول تشکیل شده است.

وی افزود:رسالت جمهوری اسلامی ایران پیاده سازی اسلام و نقشه راه پیشرفت است و اگر طبق این اصول حرکت کنیم در ۵۰ سال آینده وضعیت ما در جهان غیر قابل وصف خواهد بود.

لازم به ذکر است در این نشست حجت الاسلام والمسلمین میرمعزی معاون پژوهش به همراه حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای مازنی مدیر ترویج پژوهش و حجت الاسلام اکبرپور کارشناس مسئول ترویج پژوهش سطح عالی در جمع طلاب هرمزگان حضور داشتند و در پایان به سوالات طلاب هرمزگانی نیز پاسخ دادند.