مرکز مدیریت حوزه های علمیه
بنر شعار سال


براى شهادت حسین(ع)،حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود./جامع احادیث الشیعه، ج 12، ص 556

بیاییم با خود حضرت ولی عصر(عج) معامله کنیم

بیاییم با خود حضرت ولی عصر(عج) معامله کنیم

حجت الاسلام والمسلمین ملکی گفت: ببیاییم با خود حضرت ولی عصر(عج) معامله کنیم و خودمان را فدایی حضرت بدانیم و پای معامله با حضرت بایستیم تا بتوانیم به تعالی رسیده و از فرماندهان جبهه فرهنگی حضرت حجت(عج) در جامعه باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی، معاون تهذیب حوزه های علمیه در دوره میثاق طلبگی که با حضور دانشجویان علاقه مند به تحصیل در علوم حوزوی در مدرسه علمیه امام صادق(ع) شهرستان تفرش آغاز شد، بیان داشت: بنده امثال شما را حسن باقری های زمان می دانم، از این حیث که این جوان هم سن و سال شما بود که چهره جنگ را تغییر داد و دوره جنگ به قبل و بعد از ایشان تقسیم شد.

وی با تأکید بر این که باید توجه داشته باشیم که ما را به اینجا هدایت کردند و آوردند و نیامده ایم، افزود: جایگاه حوزه علمیه جایگاه دیگری است و هر کسی لیاقت حضور در این مسیر را پیدا نمی کند.

معاون تهذیب حوزه های علمیه ادامه داد: نخستین مسأله ای که باید مورد توجه باشد این است که ببینیم چطور شد،ما را به این سو هدایت کردند و چه ویژگی موجب دعوت ما به این مسیر شده است.

وی با بیان این که لازم است قدر آوردن و آورده شدنمان در این مسیر را بدانیم و شکرگزار حضرت حق باشیم، خاطرنشان کرد: این راهی که انتخاب کردیم مهم ترین چاشنی و عامل موفقیتش نشاط است، یعنی حس خوب داشتن.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی قرار گرفتن در مسیر اهل بیت(ع) را حس خوب دانست و گفت: این راه مشکلاتی دارد که از جنس مشکلات انبیاء است و این مشکلات حال آدم را خوب می کند.

وی اظهار داشت: در پیچ های خطرناک مشکلات اگر انسان حس خوب داشته باشد، موفق خواهد شد و به رشد و تعالی می رسد.

معاون تهذیب حوزه های علمیه در پایان تأکید کرد: بیاییم با خود حضرت ولی عصر(عج) معامله کنیم و خودمان را فدایی حضرت بدانیم و پای معامله با حضرت بایستیم تا بتوانیم به تعالی رسیده و از فرماندهان جبهه فرهنگی حضرت حجت(عج) در جامعه باشیم.

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور