مرکز مدیریت حوزه های علمیه
بنر شعار سال


براى شهادت حسین(ع)،حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود./جامع احادیث الشیعه، ج 12، ص 556

بیانیه مرکز مدیریت حوزه های علمیه در محکومیت حادثه ورزشگاه کربلا

بیانیه مرکز مدیریت حوزه های علمیه در محکومیت حادثه ورزشگاه کربلا

مرکز مدیریت حوزه های علمیه، امیدوار است زمینه تکرار این اتفاقات در شهرهای مقدس از بین برود.

متن کامل بیانیه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در محکومیت حادثه ورزشگاه کربلا، به شرح زیر است:

امام حسین علیه السلام فرمودند:

إنْ لَمْ يَكُنْ لَكُمْ دِينٌ وَكُنْتُم لا تَخَافُونَ المَعَاد, فَكونُوا أَحْرَاراً في دُنْياكُم

اگر دين نداريد و از قيامت نمى ترسيد، لااقل در دنياى خود آزاد مرد باشيد.

 (بحار الأنوار ج 45 ص 51)

پس از گذشت قرن­ها از شهادت سرور آزادگان جهان حضرت امام حسین(ع) هنوز شاهد هستیم که دشمنان راه ایشان با شیوه های مختلف سعی بر خاموش کردن مشعل فروزان قیام عاشورا می­نمایند. برخی از آنها دست به تخریب بارگاه شریف ایشان زدند و برخی دیگر با کشتار زائران و دوستداران آن حضرت تلاش کردند به این اهداف خود دست یابند این در حالی است که نهضت حسینی جاودانه خواهد ماند و بدون تردید مسیر دشمنان ایشان، زباله‌دان‌های تاریخ خواهد بود.

امروز شاهد توطئه دیگری هستیم که هدف از آن هتك حرمت ساحت قدسي ائمه معصومين(عليهم السلام) و شهرهای مقدس است و  واضح است که این سناريوي نخ نما شده ای است که توسط عده اي غافل و منافق زمان انجام گرفته كه هدفي جز تخريب باورهاي عميق جامعه شیعی ندارد و عوامل اين اقدامات موهن و نفرت انگيز به عنوان اذناب و مواجب بگيران دشمنان قسم خورده اسلام، هدفي جز جلب رضايت و تحقق اهداف اربابان خود ندارند.

آنچه که در ورزشگاه کربلا رخ داد در واقع هتک حرمت امام حسین و برادرش حضرت عباس(علیهما السلام) است.این حرکت توهين آمیز در شهر مقدس کربلا؛ اقدامی ضد ديني و موجب جريحه دار شدن قلوب مسلمين و شيعيان است كه انزجار و واكنش همه آحاد مردم به ويژه مراجع معظم تقليد، چهره ها و شخصيت هاي  برجسته ديني و سياسي را در پی خواهد داشت.

مرکز مدیریت حوزه های علمیه ضمن محكوميت اين عمل وقيحانه و شرم آور، خواستار ریشه یابی، تبیین و تشریح عواقب اینگونه فعالیتهای خارج از حدود شرع در جامعه توسط مراجع عظام و علمای اعلام در عراق و ایران شده و امیدوار است با پيگيري فوری و قاطع مسئولین عراقی، زمینه تکرار این اتفاقات در شهرهای مقدس از بین برود.                                    

                                                                            مرکز مدیریت حوزه­ های علمیه

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور