مرکز مدیریت حوزه های علمیه
بنر شعار سال


براى شهادت حسین(ع)،حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود./جامع احادیث الشیعه، ج 12، ص 556

 اعلام جزئیاتی از شبکه تلویزیونی مشترک مالزی، ترکیه و پاکستان

اعلام جزئیاتی از شبکه تلویزیونی مشترک مالزی، ترکیه و پاکستان

برخی از مشخصات شبکه تلویزیونی تازه‌ای که قرار است با همکاری سه کشور مالزی، ترکیه و پاکستان برای مقابله با تبلیغات ضد اسلامی رسانه‌های غربی راه‌اندازی شود اعلام شد.

در پی اعلام خبر راه‌اندازی یک شبکه تلویزیونی اسلامی مشترک، مقامات این سه کشور جزئیاتی از اهداف و ویژگی‌های این شبکه را اعلام کردند.
«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی، به رسانه‌ها گفت: «ما احساس کردیم گزارش‌ها در رسانه‌های غربی درباره اسلام و مسلمانان دقیق نیستند و اسلام واقعی را نشان نمی‌دهند. مثلاً آنها مسلمانان را تروریست معرفی می‌کنند و دنیا این را می‌پذیرد، در حالی که اسلام دین خشونت نیست».
وی افزود: «این شبکه تلویزیونی تحت نظارت و مدیریت وزارتخانه‌های ارتباطات و اطلاعات سه کشور فعالیت خواهد کرد».
عمران خان،‌ نسخت‌وزیر پاکستان، نیز ساختار این شبکه را ابزاری برای مقابله مسلمانان با فعالیت‌های ضد اسلامی و اصلاح برداشت‌های نادرست درباره اسلام دانست.
وی تصریح کرد: «در این شبکه فیلم‌ها و سریال‌هایی درباره تاریخ اسلام ساخته خواهد شد تا آگاهی مردم جهان درباره اسلام را بالا ببرد».
تصمیم برای راه‌اندازی این شبکه در دیدار سه‌جانبه «ماهاتیر محمد»، «عمران خان» و «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه، در حاشیه اجلاس اخیر مجمع عمومی سازمان ملل اعلام شد.

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور