مرکز مدیریت حوزه های علمیه
بنر شعار سال


براى شهادت حسین(ع)،حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود./جامع احادیث الشیعه، ج 12، ص 556

افزایش تقاضای محصولات حلال در کشورهای آسیایی

افزایش تقاضای محصولات حلال در کشورهای آسیایی

در دومین روز از برگزاری کنفرانس بین‌المللی «اقتصاد دیجیتال اسلامی» و دومین گردهمایی بین‌المللی «فین تک اسلامی» در مالزی از افزایش تقاضای محصولات حلال در کشورهای آسیایی سخن به میان آمد.

کنفرانس بین‌المللی «اقتصاد دیجیتال اسلامی» و دومین گردهمایی بین‌المللی «فین تک اسلامی» از ۹ مهرماه، آغاز شد و طی ۳ روز در مالزی برگزار می‌شود. در بخشی از این همایش درباره مسائل مالی، شیوه سرمایه‌گذاری و دریافت سرمایه به شیوه حلال صحبت شد.
همچنین ورود شرکت‌های استارت‌آپی به این مقوله از دیگر موضوعات مطرح در این کنفرانس بود. اینکه در کشورهای اسلامی همانند ترکیه، هند و مالزی چه اتفاقاتی در حوزه اقتصاد می‌افتد،‌ موضوع دیگری بود که مورد طرح و بررسی قرار گرفت.
از دیگر مباحث طرح شده در پنل این کنفرانس می‌توان به این موضوع اشاره کرد که این گونه مسائل اقتصادی را چطور باید هدایت و رفع کرد. این بخش از کنفرانس به چگونگی به اشتراک گذاشتن اطلاعات اقتصادی و سرمایه اختصاص داشت. بخش دیگری از این کنفرانس به محصولات حلال اختصاص پیدا کرد و اینکه چنین محصولاتی جای خود را در جهان باز کرده است. در این بخش بر تکمیل زنجیره حلال از غذا تا سرمایه تأکید شد. همچنین، اینکه چطور باید از ابتدا مواد اولیه را انتخاب کرد و تا عرضه آنها پیش رفت و کیفیت و حلال بودن محصول باید مورد ارزیابی قرار گیرد، از دیگر مسائلی بود که در این کنفرانس مطرح شد.

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور