مرکز مدیریت حوزه های علمیه
بنر شعار سال


براى شهادت حسین(ع)،حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود./جامع احادیث الشیعه، ج 12، ص 556

آغاز سلسله سخنرانی ها «درک اسلام» در دانشگاه سیراکیوس آمریکا

آغاز سلسله سخنرانی ها «درک اسلام» در دانشگاه سیراکیوس آمریکا

سلسله سخنرانی های «فهم اسلام» به مدت هفت هفته متوالی در دانشگاه سیراکیوس برگزار شود.

«دانشگاه سیراکیوس» در شهر نیویورک در آمریکا سلسله سخنرانی های «درک اسلام» را از ( 10 مهر 1398 مطابق با دوم اکتبر 2019 میلادی) آغاز کرده است و تا یکشنبه ( 21 مهر 1398 مطابق با 13 نوامبر 2019 میلادی) ادامه دارد.
این سلسله سخنرانی ها که به مدت هفت هفته متوالی ادامه دارد، با نظارت کتابخانه دانشگاه سیراکیوس و با همکاری جمیعت دانشجویان مسلمان در شهر نیویورک و شماری از دانشجویان داوطلب مسلمان در سالن کتابخانه این دانشگاه از ساعت 17:30 دقیقه تا 19 برگزار می شود. «امیر دوریک» استاد دانشگاه سیراکیوس ایراد این سخنرانی ها را برعهده می گیرد.
این سخنرانی ها با هدف غنی کردن اطلاعات جوانان و دانشجویان مسلمان و غیرمسلمان درباره اسلام و همچنین ایجاد گفتگو های علمی درباره ترویج معنی واقعی اسلام و تصحیح اطلاعات اشتباه و غلط برگزار می شود.
"امیر دوریک" گفت: «ما تلاش می کنیم تا با این سخنرانی ها، پیچیدگی ها، شبهات و مفاهیم اشتباه درباره اسلام را از بین ببریم، اصول و مبانی شریعت اسلامی را گسترش دهیم و فضای بازی را برای طرح پرسش ایجاد کنیم».
وی افزود: «شرکت کنندگان در سلسله سخنرانی های گذشته برای درک و فهم اسلام، نیمی از غیرمسلمانان و نیمی دیگر از مسلمانان بودند، همچنین شرکت کنندگان خارج از دانشگاه نیز در این سخنرانی ها حضور داشتند».

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور