مرکز مدیریت حوزه های علمیه
بنر شعار سال


براى شهادت حسین(ع)،حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود./جامع احادیث الشیعه، ج 12، ص 556

 اندونزی؛ میزبان نشست زندگی مشترک در اسلام

اندونزی؛ میزبان نشست زندگی مشترک در اسلام

نشست «زندگی مشترک در اسلام» به همت سازمان بین‌المللی فارغ‌التحصیلان الازهر شعبه اندونزی و با همکاری دانشگاه شافعیه، چهارشنبه، ۱۷ مهرماه، در جاکارتا برگزار شد.

سازمان بین‌المللی فارغ‌التحصیلان الازهر شعبه اندونزی نشستی را با عنوان «همزیستی و زندگی مشترک در اسلام» و با همکاری دانشگاه شافعیه جاکارتا برگزار کرد.
در این نشست، که در ادامه سلسله نشست‌های «سرزمین بدون تروریسم»‌ برگزار شد، حدود ۵۰۰ دانشجوی دختر و پسر دانشگاه شافعیه و اعضای هیئت علمی این دانشگاه حضور داشتند.
«عبدالفتاح العواری»، رئیس دانشکده اصول الدین دانشگاه الازهر، طی سخنانی با تأکید بر اهمیت همزیستی مشترک در دین اسلام، به آیات قرآن کریم و گوشه‌هایی از سیره حضرت رسول اکرم(ص) استناد و بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) نخستین شخصی بودند که پس از مهاجرت به مدینه منوره، همزیستی را میان مسلمانان و غیرمسلمانان به وجود آوردند.
وی همچنین ضمن هشدار به جوانان برای دوری از اندیشه‌های تخریب‌گر، گفت: این‌گونه اندیشه‌ها موجب تخریب اصول دین و سپس مسلمانان می‌شود.
«مخلص حنفی»، دبیرکل شعبه اندونزی سازمان بین‌المللی فارغ‌التصیلان الازهر، نیز طی سخنانی با اشاره به وجود انواع مختلف تروریسم در کشورهای اسلامی، اظهار کرد: علاوه بر شکنجه، قتل و عملیات تروریستی که موجب اهانت به دین اسلام می‌شود، گونه‌ای از تروریسم روحی و معنوی نیز میان افراد جامعه وجود دارد که با پراکنده کردن شایعات و ترویج فتنه و اهانت به پیروان دیگر ادیان شکل می‌گیرد.

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور