مرکز مدیریت حوزه های علمیه
بنر شعار سال


براى شهادت حسین(ع)،حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود./جامع احادیث الشیعه، ج 12، ص 556

مرکز شیعی سید فاطمه(علیها السلام) در پرتغال افتتاح شد

مرکز شیعی سید فاطمه(علیها السلام) در پرتغال افتتاح شد

مرکز شیعی «سید فاطمه» با حضور نماینده مرجعیت عالی شیعیان در اروپا در آلمادای پرتغال افتتاح شد.

مرکز اسلامی« سید فاطمه(علیهاالسلام)» در شهر آلمادا پرتغال با حضور علامه سید«مرتضی کشمیری» نماینده مرجعیت عالی شیعیان در اروپا و جمعی از شخصیت ها و مسئولان پرتغال و مسلمانان افتتاح شد.
پرتغال غربی ترین کشور در اروپابه شمار می آید، دین اسلام در سال 92 هجری قمری با فتح اندلس به فرماندهی «طارق بن زیاد» وارد این کشور است. پس از تصرف پرتغال به دست مسلمانان، دین اسلام به سرعت در این کشور گسترش کرد.به طوری که مسلمانان نخستین مسجد را در شهر مرتولای پرتغال از مناطق فتح شده احداث کردند، اگرچه این مسجد پس از مدتها به کلیسای کاتولیک تبدیل شد.
پرتغال جمعیتی بالغ بر 10 میلیون و 676 نفر جمعیت دارد که نزدیک به 40 هزار نفر از آنها را مسلمانان تشکیل می دهند. بسیاری از نها از اهالی موزابیک و گینه بیسائو هستند، زیرا این دو کشور زمانی مستعمره پرتغال بودند و از آنجا به این کشور مهاجرت کردند.
اسلام ار پنج قرن پیش به تدریج در پرتغال گسترش یافته است و امروز تاثیر آن در این کشور به طور کامل مشهور است، به طوری که می توان از مسجد جامع «کوردوبا» و مجتمع کاخ های «الحمرا» در گرانادا به عنوان مشهورترین معماری های اسلامی در این کشور نام برد. https://eitaa.com/howzehinternational

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور