ماه رجب را ريسمانى ميان خود و بندگانم قرار داده ام؛هر كس به آن چنگ زند،به وصال من رسد./إقبال الأعمال ، ج 3 ، ص 174

کارگاه آموزش پیش از ازدواج (PME) برای هزار نفر طلاب مجرد برگزار می‌شود.

کارگاه آموزش پیش از ازدواج (PME) برای هزار نفر طلاب مجرد برگزار می‌شود.

معاونت تهذیب و تربیت مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه و معاونت خانواده و امور فرهنگی مرکز خدمات به منظور برگزاری دوره‌های آموزش پیش از ازدواج (PME) برای طلاب مجرد تفاهم همکاری امضا کردند.

معاونت تهذیب و تربیت مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه و معاونت خانواده و امور فرهنگی مرکز خدمات به منظور برگزاری دوره‌های آموزش پیش از ازدواج (PME)  برای طلاب مجرد تفاهم همکاری امضا کردند.

حجت الاسلام والمسلمین رضایی مدیر مشاوره و خانواده معاونت تهذیب و تربیت ضمن بیان لزوم آموزش های پیش از ازدواج و تاثیر آن در کاهش نارضایتی زناشویی و طلاق در جامعه اعلام کرد به منظور ارائه آموزش‌های پیش از ازدواج و توانمندسازی طلاب جهت انتخاب به‌موقع و مناسب، تصمیم به برگزاری دوره‌های آموزش پیش از ازدواج (PME) برای طلاب مجرد گرفته شد.

برای تحقق این تصمیم، جلسات متعددی بین مدیریت مشاوره و خانواده معاونت تهذیب و تربیت مرکز مدیریت و مدیریت خانواده و تعالی مرکز خدمات برگزار که در نهایت منجر به انعقاد تفاهمنامه همکاری بین این دو مرکز حوزوی گردید.

وی افزود: در تاریخ 23 دی ماه جلسه ای با حضور حجج اسلام آقایان حمید ملکی معاون تهذیب و تربیت مرکز مدیریت، جدیری معاون خانواده و امور فرهنگی مرکز خدمات، سید حسین حیدری مدیر کل مشاوره و تعالی، هاشمی مسئول اداره خانواده مرکز خدمات و قابل کارشناس مسئول خانواده مرکز مدیریت در محل معاونت تهذیب و تربیت حوزه های علمیه برگزار و تفاهمنامه نهایی به امضای معاونان محترم دو مرکز رسید.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین جدیری با بیان اینکه ازدواج و تشکیل خانواده مقوله‌ای بسیار حساس و مهم در هر جامعه‌ای است، گفت: اقدام به موقع، آگاهانه و سنجیده در ازدواج، منجر به تشکیل خانواده موفق شده و از آسیب‌های بعدی بسیاری پیشگیری می‌کند و آمارها و پژوهش‌های علمی نیز مؤید این مطلب است.

وی با اشاره به لزوم تعامل مراکز و سازمان‌های حوزوی برای استفاده از ظرفیت‌های یکدیگر برای پیش برد اهداف فرهنگی، آموزشی و مهارتی در جامعه هدف گفت: طلاب و روحانیون الگوی خانواده اسلامی در جامعه هستند و مرجعیت دینی و اخلاقی مردم را به عهده دارند و داشتن خانواده‌ای موفق در مرحله اول به انتخاب صحیح و آگاهانه نیازمند است که بخش قابل توجهی از این آگاهی و مهارت، در این دوره‌ها ارائه می‌شود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین ملکی نیز ضمن ابراز خرسندی از این همکاری، هم‌افزایی بیشتر میان مراکز حوزوی جهت فراگیر شدن آموزش به طلاب را خواستار شد و افزود: معاونت تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه با تمام سرمایه‌های انسانی خود آمادگی خدمت به طلاب عزیز در بحث آموزش پیش از ازدواج و عرصه‌های دیگر را دارد.

گفتنی است: در گام نخست اجرای این طرح که به زودی از طریق سامانه سخا و سامانه معاونت تهذیب و تربیت اطلاع رسانی خواهد شد حدود هزار نفر از طلاب برادر و خواهر استان قم و همدان تحت پوشش قرار خواهند گرفت.