مرکز مدیریت حوزه های علمیه
بنر شعار سال


براى شهادت حسین(ع)،حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود./جامع احادیث الشیعه، ج 12، ص 556

تجلیل از شخصیت علمی آیت الله خرازی در همایش کتاب سال حوزه

تجلیل از شخصیت علمی آیت الله خرازی در همایش کتاب سال حوزه

در بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه و سومین جشنواره مقالات علمی با حضور حضرت آیت الله سبحانی، از شخصیت علمی آیت الله سید محسن خرازی تجلیل شد.

 

 

آیت الله اعرافی در این بخش از همایش کتاب سال حوزه به ابعاد شخصیت علمی، اخلاقی و انقلابی آیت الله خرازی اشاره و عنوان کرد: آیت الله خرازی از دوران نوجوانی به عنوان یک استاد و فاضل و شخصیت اخلاقی کامل شناخته می شوند؛ اخلاق و کرامت اخلاقی ایشان در تواضع و فروتنی، حسن خلق و معاشرت، تعامل زیبا با همگان و گشاده رویی از ویژگی های این شخصیت بزرگ است.

عضو فقهای شورای نگهبان خاطرنشان کرد: ایشان از لحاظ عبادی نیز مقید به نماز جماعت هستند و زهد و پرهیز جدی نسبت به امور مادی و دنیوی داشته و دارند؛ ایشان فرزند عصر و عالم زمانه و پاسخگوی نیاز زمان خود به شمار می روند؛ روحیه انقلابی ایشان و همراهی که با امام راحل داشتند نیز درخور توجه است.

وی با اشاره به تقید آیت الله خرازی به سنت تعلیقه نویسی دروس افزود: تحقیق اصولی آیت الله خرازی دارای 7 جلد است؛ ایشان از چند چهره حوزوی است که یک دوره اصول را نوشته است؛ ایشان در زمینه مکاسب محرمه، فقه پزشکی و علوم اعتقادی کارهای ممتازی انجام داده اند، با این حال آثار بسیاری دارند که به چاپ نرسیده است و باید چاپ و منتشر شده و مورد استفاده قرار گیرد.

آیت الله اعرافی بیان کرد: آیت الله خرازی در همه آثار خود نقد منصفانه و ادب علمی را نسبت به عالمان بزرگ را رعایت کرده اند و این ویژگی ایشان باید مورد توجه قرار بگیرد.

همچنین آیت الله العظمی سبحانی در بخشی از سخنان خود در همایش کتاب سال حوزه با اشاره به جایگاه آیت الله خرازی فرمودند: گفتار و رفتار وتعلیم آیت الله خرازی برای همه ما یک الگو است؛ ایشان از نظر اخلاق و علم و قلم برای ما اسوه است؛ وجود این افراد در حوزه های علمیه دارای برکات بسیار است.

گفتنی است، آیت الله خرازی به علت کسالت نتوانست در این مراسم حضور پیدا کند؛ پخش کلیپی در ارتباط با شخصیت علمی و انقلابی آیت الله خرازی نیز بخش دیگری از این مراسم تجلیل بود.

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور