ماه رجب را ريسمانى ميان خود و بندگانم قرار داده ام؛هر كس به آن چنگ زند،به وصال من رسد./إقبال الأعمال ، ج 3 ، ص 174

تجلیل شخصیت های حوزوی و سیاسی از مجاهدت های تبلیغی واعظ یزدی

تجلیل شخصیت های حوزوی و سیاسی از مجاهدت های تبلیغی واعظ یزدی

چند تن از شخصیت های حوزوی و چهره های سیاسی، در پیام هایی، با تسلیت درگذشت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید احمد دعایی از علما و وعاظ یزد، از مجاهدت های تبلیغی آن مرحوم تجلیل کردند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید احمد دعائی، از علمای یزد و اخوی حجت الاسلام والمسلمین سید محمود دعائی، مدیر مسئول روزنامه اطلاعات، روز یک شنبه ۲۰ بهمن ماه، پس از عمری وعظ و خطابه و تبلیغ دین و معارف اهل بیت(ع)، در سن ۸۹ سالگی، دنیای فانی را ترک کرد و به دیار باقی شتافت.

مراسم تشییع این عالم فقید، دوشنبه ۲۱ بهمن، ساعت ۹ صبح از منزل آن مرحوم واقع در یزد، چهارراه بعثت، کوچه بیدآباد، به سمت امامزاده جعفر(ع) برگزار می شود و در این مکان به خاک سپرده شد.

 بزرگداشت آن مرحوم هم دوشنبه ۲۱ بهمن، بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد اعظم امامزاده جعفر(ع) یزد برگزار شد. مراسم ختم زنانه نیز سه شنبه، ساعت ۱۶ الی ۱۷:۳۰ در مسجد شاه طهماسب برگزار گردید.

مراسم بزرگداشتی هم از طرف آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه، آیت الله وافی نماینده مردم یزد در مجلس خبرگان و طالبی استاندار یزد، پنج شنبه ۲۴ بهمن، ساعت ۷:۳۰ در مسجد حظیره برگزار می‌شود.

چند تن از شخصیت های حوزوی و مسئولان و چهره های سیاسی، در پیام های جداگانه ای، درگذشت حجت الاسلام والمسلمین حاج سیداحمد دعائی را تسلیت گفتند و از مجاهدت های تبلیغی آن مرحوم تقدیر کردند.

 

پیام تسلیت آیت الله مصباح یزدی:

آیت الله مصباح یزدی و حجج اسلام والمسلمین علی و مجتبی مصباح، در پیامی با تسلیت ارتحال حجت الاسلام والمسلمین دعائی(ره) آورده اند:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت حجت الاسلام والمسلمین محسن دعائی (دامت برکاته)

ارتحال والد معظم، حجت الاسلام جناب آقای سیداحمد دعائی که عمری را مخلصانه در راه ترویج دین گذراند، و افتخار خدمتگزاری در دستگاه سیدالشهدا علیه السلام را داشت و پس از تحمل مرارت های طولانی به دیدار حق شتافت، موجب تاثر و تألم گردید.

از درگاه احدیت برای ایشان غفران و رحمت الهی و برای حضرتعالی و سایر بستگان و بازماندگان صبر و اجر و دوام توفیقات مسئلت داریم.

 

تسلیت آیت الله اعرافی:

 

آیت اله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه های علمیه کشور، در پیامی ارتحال حجت الاسلام والمسلمین دعائی را تسلیت گفت:

بسم الله الرحمن الرحیم

 انا لله و انا الیه راجعون

ارتحال روحانی خدوم و واعظ پارسا مرحوم حضرت حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سیداحمددعائی طاب ثراه مایه تاثر و اندوه شد، فقدان این روحانی گرانمایه و رونق بخش منبر و محراب را به عموم مردم شریف و روحانیت معزز و حوزه علمیه  یزد و به همه دوستان و علاقمندان و بازماندگان محترم و اخوان ارجمند و آقازادگان گرامی تسلیت عرض می کنم و علو درجات آن شادروان و صبر و شکیبایی و پاداش نیک الهی را برای بازماندگان محترم از خداوند منان خواهانم.

عاش سعیدا و مات سعیدا

علی رضا اعرافی/ مدیر حوزه های علمیه

 

 تسلیت آیت الله ناصری یزدی:

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در پیامی، رحلت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید احمد دعایی را تسلیت گفت.

در پیام آیت‌الله امام جمعه یزد آمده است: رحلت عالم عامل، روحانی فاضل، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای سیداحمد دعایی، طاب ثراه که عمر گرانمایه خود را در ترویج دین احمدی و شریعت محمدی گذراند و با بیان گرم و دلنشین، مردم را به اخلاق اسلامی رهنمون می‌کرد، موجب تأثر و تأسف عمیق شد.

وی خادم مردم و روضه‌خوان اباعبدالله الحسین (ع ) بود، نام حسین بن علی(ع) با خون و پوستش عجین بود، به علمای سلف احترام خاصی قائل بود و اهل منبر را همواره تکریم می‌کرد، خدایش رحمت کند که خوب بود و خوب زیست.

از خدای بزرگ غفران و رحمت الهی برای آن مرحوم مسألت می‌کنم. خداوند ایشان را با اربابش مولی الکونین حسین بن علی ( ع) محشور فرماید و جایگاهش را دراعلی علیین قرار دهد.

امام جمعه یزد همچنین درگذشت این عالم ربانی را به خانواده مکرمه و فرزندان گرامی‌اش تسلیت گفت و از خدای بزرگ غفران و رحمت الهی برای آن مرحوم مسألت کرد.

پیام تسلیت استاندار یزد:

استاندار یزد هم در پیامی، با تسلیت ارتحال حجت‌الاسلام و المسلمین دعایی آورده است: آن فقید سعید، سرمایه گرانبهای عمر پر برکت و شریف خویش را همواره در مسیر نشر حقایق نورانی قرآن و معارف اهل بیت سپری کرد و در دوره‌های مختلف، همواره در کنار مردم استان بود و در دفاع از آرمان‌های والای امام راحل عظیم الشأن(‌ره) از هیچ کوششی فروگذار نکرد.

اینجانب ضایعه ارتحال آن فقید سعید را به جنابعالی و بیت مکرم آن مرحوم، به ویژه عالم فرزانه حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود دعایی(‌زید عزه) تسلیت و تعزیت عرض نموده و از خداوند متعال برای ایشان، علو درجات و برای بازماندگان گرامی صبر جمیل و اجر جزیل مسألت می‌نمایم.

خداوند آن مرحوم را با اولیاء الله در بهشت برین مأنوس و محشور گرداند.