مرکز مدیریت حوزه های علمیه
بنر شعار سال


براى شهادت حسین(ع)،حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود./جامع احادیث الشیعه، ج 12، ص 556

گزارشی از نشست آیت الله اعرافی با شورای عالی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

گزارشی از نشست آیت الله اعرافی با شورای عالی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

معاون پژوهش حوزه های علمیه گفت: در ارتباط با سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با مراجع معظم تقلید، اعضای شورای عالی حوزه علمیه و اعضای جامعه مدرسین، مراکز تخصصی حوزه و شخصیت های حوزوی ارتباط برقرار و از نظر آن ها استفاده کردیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین میرمعزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، با اشاره به حضور آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه در نشست شورای عالی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت که عصر روز شنبه در تهران برگزار شد،  عنوان کرد: مقام معظم رهبری نامه ای در ارتباط با کار ستاد حوزوی ارتقای سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت نوشته بودند، همچنین ایشان رئیس مرکز سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را به بررسی دقیق کارهای حوزوی در رابطه با سند توصیه کرده بودند.

وی  افزود: رئیس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در نامه به آیت الله اعرافی، ایشان را به جلسه ای دعوت کرد  تا پیشنهاداتی که برای ارتقای سند مطرح بود را به سمع و نظر  مدیر حوزه های علمیه برساند.

عضو شورای عالی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت مطرح کرد: آیت الله اعرافی در شورای عالی سند الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت حضور یافت،وی ابتدا در ارتباط با کاری که در مرکز صورت گرفته گزارشی کلی ارائه کرد و در نهایت تحولاتی که در دوران مدیریتشان رخ داده را گزارش داد.

حجت الاسلام والمسلمین میرمعزی با اشاره به سخنان آیت الله اعرافی در این جلسه یادآور شد: در حوزه، ظرفیت های خوبی ایجاد شده تا بتوانیم پاسخگوی نیازهای نظام باشیم.

وی ادامه داد: آیت الله اعرافی در این جلسه بیان کرد که در مدیریت جدید، حوزه باید علاوه بر مطالبه گری، پاسخگوی نیازهای نظام و جامعه نیز باشد، به همین منظور ما به صورت داوطلبانه از ظرفیت ها برای این کار استفاده کردیم.

معاون پژوهش حوزه های علمیه خاطرنشان کرد: مدیر حوزه های علمیه برای ادامه راه نیز حوزه را آماده همکاری اعلام کرد و در زمینه گفتمان سازی و نظریه پردازی در راستای ارتقای سند نیز آمادگی حوزه را بیان داشت.

حجت الاسلام والمسلمین میرمعزی با بیان اینکه پس از آیت الله اعرافی، بنده گزارشی درباره نقد و ارائه پیشنهادات درباره ارتقای سند مطرح کردم، اضافه کرد: در ارتباط با سند با مراجع معظم تقلید، اعضای شورای عالی حوزه علمیه و اعضای جامعه مدرسین، مراکز تخصصی حوزه و شخصیت های حوزوی ارتباط برقرار و از نظر آن ها استفاده کردیم که حاصل آن به مقام معظم رهبری ارسال شد که ایشان نتیجه را به مرکز سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت ارجاع کردند.

وی ابراز کرد: سه پیشنهاد کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت درباره ماموریت های سند ارائه شد که با استقبال خوبی از سوی مرکز سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت همراه بود.

معاون پژوهش حوزه های علمیه تاکید کرد: امیدواریم با مصوبات مطرح شده، حوزه برای تقویت سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و نظریه پردازی از دیدگاه اسلامی برای سند گام های مفیدی بردارد.

حجت الاسلام والمسلمین میرمعزی بیان کرد: این جلسه بسیار پرباری بود و توافق های مناسبی صورت گرفت و امیدواریم در آینده هم بتوانیم حرکت های خوبی را در حوزه انجام دهیم.

وی گفت: بیش از ۲۶۰ نفر از فضلای حوزه، قریب به ۴۰۰ موسسه پژوهشی و ۹ انجمن علمی پای کار آمدند که جمع بندی این نشست ها، ۱۰ جلد کتاب شد که محضر رهبر معظم انقلاب ارائه شد، ایشان نیز از این اقدامات و جریان سازی انجام شده بین اندیشمندان حوزوی در نامه ای تقدیر به عمل آوردند.

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور