مرکز مدیریت حوزه های علمیه
بنر شعار سال


پیامبر اکرم(ص)فرمودند:نشان منافق سه چيز است:سخن به دروغ بگويد،از وعده تخلف كند،در امانت خيانت نمايد./تحف العقول ص 316

جزئیات کامل برنامه های آئین آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه

جزئیات کامل برنامه های آئین آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه

آئین آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه با پیام تصویری آیت الله العظمی مکارم و سخنرانی مدیر حوزه های علمیه در مدرسه عالی دارالشفاء ۱۵ شهریور برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین طیب حسینی در گفت و گو با خبرگزاری حوزه، با اشاره به برنامه های مراسم آغاز سال تحصیلی (۱۴۰۰-۹۹)حوزه های علمیه گفت: طبق سنوات گذشته، امسال نیز آئین بازگشایی حوزه های علمیه ۱۵ شهریور ماه جاری با پیام تصویری مرجع عالیقدر حضرت آیت الله مکارم شیرازی و سخنرانی آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه در مدرسه عالی دارالشفاء برگزار می شود.

مسئول روابط عمومی حوزه های علمیه، با بیان این که با توجه به وضعیت کرونایی حضور افراد در این مراسم محدود است، افزود: این مراسم با رعایت دستور العمل های بهداشتی و به مدت یک ساعت خواهد بود که با حضور علما،‌ اعضای شورای عالی حوزه های علمیه، اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، برخی از اعضای خبرگان رهبری، مسئولین دفتر مقام معظم رهبری در قم، نمایندگان دفاتر بیوت مراجع تقلید، معاونین مرکز مدیریت حوزه، مسئولین نهادهای عالی حوزوی، اساتید و طلاب برگزار می گردد.

وی با بیان این که این مراسم راس ساعت ۱۱آغاز خواهد شد، خاطرنشان کرد: آئین آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه علاوه بر این که در فضای مجازی به صورت آنلاین پخش خواهد شد، از طریق رسانه ملی نیز به صورت مستقیم پوشش داده می شود.

حجت الاسلام والمسلمین طیب حسینی بیان داشت: طلاب حوزه های علمیه از روز ۱۶ شهریور در سر کلاس درس حاضر خواهند شد.

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور