مرکز مدیریت حوزه های علمیه
بنر شعار سال


پیامبر اکرم(ص)فرمودند:نشان منافق سه چيز است:سخن به دروغ بگويد،از وعده تخلف كند،در امانت خيانت نمايد./تحف العقول ص 316

تا سال آینده نیمی از مدارس مازندران تحت پوشش طرح امین قرار بگیرد

تا سال آینده نیمی از مدارس مازندران تحت پوشش طرح امین قرار بگیرد

سرپرست معاونت تبلیغ حوزه های علمیه کشور گفت: پیشنهاد ما این است از ۴ هزار مدرسه استان مازندران که حدود نیمی از مدارس استان هستند، تا سال آینده تحت پوشش طرح امین قرار بگیرند و از ظرفیت منابع استانی، اعتبار این طرح تامین شود.

حجت الاسلام والمسلمین حسین ملانوری، در جلسه شورای آموزش و پرورش مازندران، بر تربیت نسل آینده تاکید کرد و گفت: ما انقلاب کردیم تا کشور را خوب بسازیم اعم از پالایشگاه ها، صنایع، زیرساخت های مختلف و همه امور عمرانی، اما اگر این موارد را بسازیم، ولی نیروی انسانی سالم و مومن نسازیم، شکست خواهیم خورد.
سرپرست معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه کشور در ادامه افزود: با توجه به اینکه حوزه و آموزش و پرورش تکلیف و وظیفه شان، تربیت انسان است، می‌توانند با هم همکاری داشته باشند.
وی با اشاره به طرح امین، تصریح کرد: طرح مدارس امین یکی از ثمرات همکاری حوزه و آموزش و پرورش بود و اتفاقاً در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است و تلاش و تمرکز آن بر تربیت دینی و تمرکز بر ساحت معنوی است.
سرپرست معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه کشور تصریح کرد: امروز زمان توسعه همکاری های آموزش و پرورش و حوزه علمیه است، به ویژه در شرایط کرونا نیاز به این نزدیکی بیشتر احساس می‌شود.
حجت الاسلام والمسلمین ملانوری در ادامه با اشاره به تاکید آیت الله اعرافی، مدیر حوزه های علمیه کشور بر تقویت همکاری با آموزش و پرورش، گفت: ایشان از ما خواستند به اتفاق  یک تیم و با همراهی مشاور عالی وزیر به استان ها رفته و همکاری ها توسعه یابد.
وی افزود: پیشنهاد ما این است از ۴ هزار مدرسه استان مازندران، حدود نیمی از مدارس استان، تا سال آینده تحت پوشش طرح امین قرار بگیرد و از ظرفیت منابع استانی، اعتبار این طرح تامین شود.

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور