مرکز مدیریت حوزه های علمیه
بنر شعار سال


پیامبر اکرم(ص)فرمودند:نشان منافق سه چيز است:سخن به دروغ بگويد،از وعده تخلف كند،در امانت خيانت نمايد./تحف العقول ص 316

همه برنامه های حوزه در خدمت تربیت طلبه تراز انقلاب اسلامی قرار گیرد

همه برنامه های حوزه در خدمت تربیت طلبه تراز انقلاب اسلامی قرار گیرد

باید به سمتی حرکت کنیم که همه برنامه ها، نظامات و امور حوزوی در خدمت تربیت طلبه تراز انقلاب اسلامی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین عالم زاده نوری در اجلاسیه مدیران استانی حوزه های علمیه با معاونان و مدیران ستادی که به صورت مجازی در سالن آیت الله حائری  مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم برگزار شد، بر اهمیت تعلیم و تربیت و اجرای آن در مدیریت استانی و مدارس علمیه تأکید و این امر را اقدام مهم و از مأموریت های مهم معاونت تهذیب و امور تربیتی عنوان کرد.

معاون تهذیب و امور تربیتی حوزه های علمیه افزود: باید به  سمتی حرکت کنیم که همه برنامه ها، نظامات و امور حوزوی در خدمت تربیت طلبه تراز انقلاب اسلامی باشد.

وی افزود: مسئله بعدی تأکید بر شوراهای تهذیب و تربیت در مدیریت استانی است. مدارس موظف به اجرای آن هستند. این شورا به عنوان ساختار در مدارس علمیه به حساب می آید و باید براساس این ساختار برنامه دیگر فعال شود.

حجت الاسلام والمسلمین عالم زاده نوری بیان داشت: احیای سنت استاد محوری و شاگرد محوری و تأکید بر توجه و ارتباط بیشتر اساتید به طلاب و توجه و ارتباط مدیران با مباحث تربیتی و اجرای جهاد تربیتی در مدارس از دیگر برنامه های این معاونت است.

معاون تهذیب و امور تربیتی حوزه های علمیه بر استفاده از تجربیات موفق در حوزه، پیگیری طرح های معرفتی مانند طرح ولایت با حضور ۲۱ نفر، طرح مطالعه اندیشه فکری رهبر انقلاب و .... و پیگیری راه اندازی دارالقرآن در مدیریت استانی، راه اندازی مراکز مشاوره و دانش افزایی، هم اندیشی اساتید اخلاق و معنویت تأکید و این مراحل برای رشد حوزه و طلاب را ضروری دانست.

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور