مرکز مدیریت حوزه های علمیه
بنر شعار سال


پیامبر اکرم(ص)فرمودند:نشان منافق سه چيز است:سخن به دروغ بگويد،از وعده تخلف كند،در امانت خيانت نمايد./تحف العقول ص 316

تبلیغ روح همه نظامات حوزه است/ لزوم حرکت بزرگ جبهه تبلیغی در اصلاح امور کشور

تبلیغ روح همه نظامات حوزه است/ لزوم حرکت بزرگ جبهه تبلیغی در اصلاح امور کشور

تبلیغ روح همه نظامات حوزه است، این روح و کالبد مهم باید همواره در متن کار حوزه باشد و این امر مهم نیازمند یک اقدام راهبردی و عمیق است.

آیت الله اعرافی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین حمید ایزدی، معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان که در دفتر مدیر حوزه های علمیه در قم برگزار شد، به تبیین اهمیت و جایگاه تبلیغ در نهاد حوزه پرداخت.

وی گفت: تبلیغ روح همه نظامات حوزه است، این روح و کالبد مهم باید همواره در متن کار حوزه باشد و این امر مهم نیازمند یک اقدام راهبردی و عمیق دارد.

آیت الله اعرافی در ادامه سخنان خود با اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته در مدیریت حوزه گفت: علی رغم این که موانع مختلفی در میسر پیشبرد کارهای حوزه های علمیه وجود دارد؛ در این سالها حوزه‌های علمیه در بحث سیل، زلزله و کرونا خوش درخشید و به وظیفه شرعی و انسانی خویش جامه عمل پوشاند.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه کارهایی در مقام طراحی، چندین برابر آنچه که صورت می‌گیرد، دنبال می‌شود، اظهار داشت: تمام اقداماتی که در این سال ها صورت گرفته در سخت ترین شرایط کاری و بودجه ای مشکلات و با روحیه جهادی و تلاش مخلصانه رقم خورده است.

امام جمعه قم خاطر نشان ساخت: ستاد حوزوی بحران و حوادث غیر مترقبه حوزه نشان دهنده اهتمام ویژه حوزه در بحث اجتماعی است و این ستاد در حوادث اخیر کشور مثل سیل، زلزله و حادثه کرونا نقش مهمی ایفا کرد و فعالیت و حضور طلاب و روحانیون جهادی بدون مزد و مواجب در خدمت رسانی به مردم و آسیب دیدگان واقعا چشمگیر بود.

آیت الله اعرافی در پایان با اشاره به لزوم هماهنگی و انسجام همه دستگاه ها و متولیان اعزام مبلغ، تاکید کرد:  اگر حرکت بزرگ جبهه تبلیغی در اصلاح امور کشور راه بیفتد در گام اول این معضلات و آسیب ها  متوقف می شود و در گام های بعدی می توان این آسیب ها را اصلاح کرد و این کار شدنی است.

خاطرنشان می شود: در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین حمید ایزدی، معاون تبلیغ حوزه خراسان در سخنانی به ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در این معاونت پرداخت.

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور