مرکز مدیریت حوزه های علمیه
بنر شعار سال


پیامبر اکرم(ص)فرمودند:نشان منافق سه چيز است:سخن به دروغ بگويد،از وعده تخلف كند،در امانت خيانت نمايد./تحف العقول ص 316

فعالیت های پایگاه بسیج مرکز مدیریت حوزه تشریح شد

فعالیت های پایگاه بسیج مرکز مدیریت حوزه تشریح شد

مسئول پایگاه بسیج شهدای روحانی مرکز مدیریت حوزه به تشریح فعالیت های این مرکز پرداخت.

حجت الاسلام کریمی درنشست شورای پایگاه بسیج شهدای روحانی مرکز مدیریت حوزه های علمیه که با حضور  حجت الاسلام والمسلمین اکبری مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قم  و حجت الاسلام امیر زاده مسئول سازمان بسیج طلاب استان قم برگزار شد، گفت: مقام معظم رهبری در تاریخ ۱۰ شهریورماه ۶۷ می فرمایند«اگر امروز حوزه علمیه ای با نشاط و آگاه و پرتلاش و اهل علم و عمل و منطبق بر وظایف خود وجود داشته باشد ۲۰ سال دیگر جمهوری اسلامی، تثبیت شده، قوی و واقف به وظایف و مسلح به امور خود و مجهز در مقابل دشمنان خواهیم داشت و اگر این حوزه را نداشته باشیم فردا آن جمهوری را نداریم». 

وی افزود: پایگاه بسیج طلاب فعالیت های ارزشمندی را ارایه کرده و امروز نیز توفیق فعالیت در این بخش را داریم. فعالیت های بسیار ارزشمندی در این مدت کوتاه محقق شده است که تمام بخش های مجموعه مدیریت حوزه، با تلاش خود این عرصه را شکل دادند. شورای پایگاه بسیج مرکز مدیریت از برکات این تلاش است.

مسئول پایگاه بسیج شهدای روحانی مرکز مدیریت حوزه بیان کرد: برگزاری برنامه کوهنوردی، مسابقات وصیت نامه خوانی حاج قاسم، دلنوشته، برگزاری مسابقات نقاشی و طراحی به مناسبت دهه بصیرت، راه اندازی نمایشگاه از آثار ارایه شده این رقابت ها، برگزاری جلسه خانوادگی با شکوه به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) با عنوان سبک زندگی فاطمی، برگزاری نمایشگاه بصیرت افزایی برای شناخت فتنه ۸۸، فضاسازی های متعدد به مناسبت های مختلف، برگزاری نمایشگاه و گرامیداشت منزلت آیت الله مصباح یزدی، برگزاری برنامه های ویژه ۲۲ بهمن، برگزاری جشن باشکوه میلاد حضرت زهرا(س) و ... از جمله برنامه های این پایگاه بوده است.

وی گفت: یکی از بهترین برنامه های این پایگاه به مناسبت ۳ اسفند به مناسبت سالروز صدور منشور امام راحل بود. این برنامه صرفا برای کارمندان مرکز مدیریت بود، ولی به لطف و همت همیاری مجموعه های متعدد مرکز، این برنامه به یک برنامه کشوری مبدل شود و سراسر حوزه های علمیه کشور را شامل شد که کار بسیار زیبایی را شکل داد.

حجت الاسلام کریمی عنوان کرد: برگزاری وبینار در روز سه اسفند با عنوان منشور روحانیت، برگزاری مسابقه منشور خوانی با حضور بیش از ۸۰۰ نفر از طلاب، از دیگر برنامه های این روز بود. حضور پایگاه بسیج در این زمینه باعث شد که سایر مراکز و مجموعه های حوزوی نیز اقدامات خوبی در این عرصه برگزار کنند.

وی افزود: ایجاد بانک اطلاعاتی ویژه شهدای روحانی و پوشش خبری همه برنامه ها از سوی خبرگزاری حوزه که همراهی بسیار خوبی با این برنامه ها داشتند، غبارروبی شهدای گمنام و تهیه میثاق نامه ای به مناسبت شهادت حاج قاسم و فعالیت فرهنگی در زمینه تقویم فرهنگی علما و... از جمله این برنامه ها بود. 

مسئول پایگاه بسیج شهدای روحانی مرکز مدیریت حوزه بیان کرد: پایگاه بسیج زیر مجموعه هیچ بخشی از مرکز مدیریت حوزه نیست و بدون هیچ ردیف بودجه ای کاملا از مجموعه مرکز مدیریت منفک است و به همین دلیل این برنامه ها باعث یک هماهنگی و انسجام خاصی میان مرکز بود. انتظار داریم که این انسجام و هماهنگی بین پایگاه بسیج و مرکز مدیریت و بسیج طلاب و سپاه استان قم نیز شکل بگیرد و حمایت و کمک و مساعدت و همراهی بیشتری با مجموعه مرکز مدیریت و بسیج طلاب وجود داشته باشد که در مسیر عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری و عملکرد بهتر حوزه حرکت کنیم.

خاطرنشان می شود: در ادامه این نشست علاوه بر سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین اکبری، برخی از اعضای شورای پایگاه دیدگاه هاو برنامه های ارتقایی را بیان کردند.

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور