مرکز مدیریت حوزه های علمیه
بنر شعار سال


پیامبر اکرم(ص)فرمودند:نشان منافق سه چيز است:سخن به دروغ بگويد،از وعده تخلف كند،در امانت خيانت نمايد./تحف العقول ص 316

دیدار آیت الله العظمی سیستانی و پاپ اقدامی حکیمانه و قابل تمجید است

دیدار آیت الله العظمی سیستانی و پاپ اقدامی حکیمانه و قابل تمجید است

مرکز مدیریت حوزه های علمیه در بیانیه ای آورده است: سفر اخیر عالیجناب پاپ فرانسیس به کشور دوست و برادر عراق را می‌توان در همین راستا ارزیابی کرد. همچنین دیدار اخیر حضرت آیت الله العظمی سیستانی و پاپ فرانسیس به عنوان دو رهبر و عالم دینی اقدامی حکیمانه و قابل تمجید است.

مرکز مدیریت حوزه های علمیه در بیانیه ای دیدار اخیر حضرت آیت الله سیستانی و پاپ فرانسیس به عنوان دو رهبر و عالم دینی اقدامی حکیمانه و قابل تمجید دانسته  که متن آن به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

رهبران ادیان همواره نقش بسزایی در گسترش معنویت، اخلاق، صلح و دوستی در جوامع انسانی دارند. آنها پیوسته با رفتارهای حکیمانه خود کلید برون رفت از تنش‌ها، اختلافات قومی و مذهبی و پیام‌آوران صلح، دوستی و وحدت هستند.
سفر اخیر عالیجناب پاپ فرانسیس به کشور دوست و برادر عراق را می‌توان در همین راستا ارزیابی کرد. همچنین دیدار اخیر حضرت آیت الله العظمی سیستانی و پاپ فرانسیس به عنوان دو رهبر و عالم دینی اقدامی حکیمانه و قابل تمجید است.
این دیدار که در نهایت خلوص و محبت انجام گرفت، می‌تواند الهام بخش و الگوی تلاش‌های بعدی در جهت تقریب و تفاهم ادیان آسمانی باشد. بهبود روابط مسلمانان و مسیحیان به عنوان پیروان دو دین بزرگ الهی، محکوم نمودن و به حاشیه بردن دیدگاه‌های باطلی همچون اسلام‌هراسی، شیعه‌هراسی و عقائد تکفیری تروریستی را می‌توان از مهمترین آثار این دیدار مهم قلمداد نمود.
حوزه علمیه ایران همواره خود را در حمایت از اهداف و ارزش‌های مشترک ادیان الهی متعهد دانسته و امیدوار است این دیدار پر برکت و ادامه این تعاملات، گسترش برادری انسانی و همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان الهی و همه بشریت را به همراه داشته باشد.
مرکز مدیریت حوزه های علمیه

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور