مرکز مدیریت حوزه های علمیه
بنر شعار سال


پیامبر اکرم(ص)فرمودند:نشان منافق سه چيز است:سخن به دروغ بگويد،از وعده تخلف كند،در امانت خيانت نمايد./تحف العقول ص 316

رسالت های حوزه در عرصه انتخابات

رسالت های حوزه در عرصه انتخابات

حوزویان باید بر اساس معیارهای قرآن کریم، اهل بیت(ع) و بیانات امام و رهبری، شاخصه های کاندیدای اصلح را برای مردم بیان کنند.

حجت الاسلام والمسلمین ملانوری، در نشست هم اندیشی «علاج مشکلات» که در سالن همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، به ارائه گزارشی از روند برگزاری این نشست تبیینی پرداخت و گفت: همه ما موظف هستیم که در ایام انتخابات به فعالیت بپردازیم و رسالت های خود را در این زمینه انجام دهیم.

معاون تبلیغ حوزه های علمیه با اشاره به رسالت های حوزه های علمیه در عرصه انتخابات اظهار داشت: امام راحل فرمودند در ایام انتخاباتی، حوزه های علمیه تعطیل شوند و طلاب به فعالیت های انتخاباتی بپردازند.

حجت الاسلام والمسلمین ملانوری با بیان اینکه حوزه های علمیه وظیفه خود را تبلیغ در امر انتخابات می دانند، نخستین رسالت حوزه در ایام انتخاباتی را دعوت مردم به مشارکت حداکثری دانست و گفت: تقویت اقتدار ملی، ناامید شدن منافقان داخلی، تغییر تصمیمات دشمن و تقویت بنیه دفاعی کشور از جمله آثار مشارکت حداکثری مردم پای صندوق های رأی است.

معاون تبلیغ حوزه های علمیه دومین رسالت حوزه های علمیه در عرصه انتخابات را تبیین معیارهای کاندیدای اصلح معرفی کرد و ابراز داشت: حوزویان باید بر اساس معیارهای قرآن کریم، اهل بیت(ع) و بیانات امام و رهبری، شاخصه های کاندیدای اصلح را برای مردم بیان کنند.

وی با بیان اینکه پاسخگویی به شبهات، سومین رسالت حوزه های علمیه در عرصه انتخابات است، تصریح کرد: باید این شبهات را به صورت عالمانه و منصفانه برای مردم پاسخ دهیم تا شبهاتشان برطرف شده و وارد عرصه انتخابات به شکل حداکثری شوند.

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور