مرکز مدیریت حوزه های علمیه
بنر شعار سال


پیامبر اکرم(ص)فرمودند:نشان منافق سه چيز است:سخن به دروغ بگويد،از وعده تخلف كند،در امانت خيانت نمايد./تحف العقول ص 316

کمک به پاکی و درمان معتادان از برترین خدمات اجتماعی است

کمک به پاکی و درمان معتادان از برترین خدمات اجتماعی است

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه تصریح کرد: کمک به پاکی و درمان معتادان از برترین خدمات اجتماعی و فرهنگی در جامعه به شمار می رود.

حجت الاسلام و المسلمین حسین ملانوری در سخنانی در جشن بزرگ کرامت(به پاس پاکی بیش از یکسال مددجویان معتاد به مواد مخدر) که به همت کانون فرهنگی و پایگاه بسیج تخصصی بصائر در سالن همایش مجتمع فرهنگی نور قم برگزار شد، ضمن تقدیر از طلاب بسیجی و جهادی کانون و پایگاه بصائر و نیز همکاری سپاه و بسیج و دیگر ارگان ها در دایر کردن کمپ ترک اعتیاد کرامت اظهار داشت: حقیقتاً امروزه یکی از بزرگترین خدمات، کمک به پاکسازی معتادان در جامعه و بازگرداندن آن ها به جریان عادی زندگی و خانواده هایشان است.

وی افزود: بازگشت حتی یک معتاد به جامعه و خانواده اش، به طور مستقیم و غیرمستقیم خدمت به افراد بسیاری از جامعه را شامل می شود، ضمن آن که بی شک کسانی که در این زمینه مجاهدت کرده و در کمپ های ترک اعتیاد خدمت می کنند، اجر فراوانی نزد خدای متعال دارند.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه همچنین گفت: عزیزان طلبه و روحانی که به صورت جهادی در این زمینه فعالیت می کنند، مشمول عنایات خاص حق تعالی هستند، چرا که گره گشایی از مشکلات مردم به ویژه در این مساله، اهمیت فراوانی در آموزه های دینی ما دارد.

حجت الاسلام لواسانی، مدیر کانون فرهنگی بصائر نیز ضمن ارایه گزارشی از فعالیت های اخیر این کانون در زمینه کمک به پاکی و درمان معتادان در کمپ ترک اعتیاد کرامت ابراز داشت: ما طلبه ها در این جریان، با شادی شما (معتادان پاک شده) شاد بوده و با غم و اشک شما ناراحت بوده ایم و این را بدانید که شما را در جریان زندگی سالم و به دور از اعتیاد به مواد مخدر تنها نمی گذاریم.

وی اضافه کرد: صیانت از خانواده مددجویان و سرکشی به آن ها، برگزاری جلسات مشاوره، تهیه و توزیع بسته های معیشتی میان خانواده های مددجویان با حفظ عزت و کرامت آن ها از جمله برنامه های این کانون بوده است.

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور