مرکز مدیریت حوزه های علمیه
بنر شعار سال


پیامبر اکرم(ص)فرمودند:نشان منافق سه چيز است:سخن به دروغ بگويد،از وعده تخلف كند،در امانت خيانت نمايد./تحف العقول ص 316

رسانه حوزه پژواک صدای این نهاد در جامعه/لزوم انعکاس اخبار تحولات علمی حوزه علمیه قم در سطح دنیا

رسانه حوزه پژواک صدای این نهاد در جامعه/لزوم انعکاس اخبار تحولات علمی حوزه علمیه قم در سطح دنیا

حجت الاسلام والمسلمین مقیمی حاجی با بیان این که رسانه حوزه می‌تواند پژواک صدای این نهاد علمی و تبلیغی دینی در جامعه باشد گفت: انعکاس اخبار تحولات علمی حوزه علمیه قم در سطح دنیا لازم است.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم مقیمی حاجی معاون پژوهش حوزه‌های علمیه در حاشیه بازدید از مرکز رسانه و فضای مجازی حوزه‌های علمیه، در نشستی با حجت الاسلام والمسلمین برته مسئول این مرکز، گفت: رسانه حوزه می‌تواند پژواک صدای این نهاد علمی و تبلیغی دینی در جامعه باشد.

وی افزود: طبیعی است که باید حوزه‌های علمیه، متولیان دین و متولیان ارزش‌های انسانی از ابزار رسانه استفاده ببرند تا بتوانند انسان‌ها را به سمت کمال هدایت کنند.

معاون پژوهش حوزه‌های علمیه، خاطرنشان کرد: اهمیت ایستادگی در مسیر حق بر کسی پوشیده نیست؛ امروزه یکی از ابزارهای این کار و ترویج فرهنگ مقاومت رسانه‌ها می‌باشند.

وی اولویت گذاری را یکی از امور لازم در عصر حاضر و در شرایط کمبود منابع دانست و گفت: در زمانی که کمبود امکانات داریم، باید ببینیم چه حوزه‌ای برای فعالیت ما دارای اولویت بالاتری است؛ باید نقاطی را که مورد غفلت دشمنان هستند مورد رصد قرار داده و روی آنها سرمایه گذاری نمائیم.

حجت الاسلام والمسلمین مقیمی حاجی، تصریح کرد: پیشنهاد دارم اخبار و گزارشات فعالیت‌های معاونت‌ها و بخش‌های مختلف ذیل مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه به صورت تخصصی و مداوم توسط خبرگزاری حوزه به مخاطبین آن ارائه شود؛ این گزارشات می‌توانند نگاه جامع‌تر و بهتری را برای طلاب کشور ایجاد کنند.

وی با اشاره به لزوم انعکاس اخبار تحولات علمی حوزه علمیه قم در سطح دنیا، افزود: اخبار مرتبط با کرسی‌های درس خارج سنتی و دروس خارج با محوریت موضوعات روز باید به صورت همزمان به جهان ارائه شود.

معاون پژوهش حوزه بیان داشت: انعکاس محتوای کارگاه‌های مهارتی حوزه در کنار اخبار برگزاری آنها می‌تواند برای طلاب مثمر باشد.

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور