مرکز مدیریت حوزه های علمیه
بنر شعار سال


پیامبر اکرم(ص)فرمودند:نشان منافق سه چيز است:سخن به دروغ بگويد،از وعده تخلف كند،در امانت خيانت نمايد./تحف العقول ص 316

مسئولین دغدغه رهبر انقلاب در مورد هوش مصنوعی را جدی بگیرند

مسئولین دغدغه رهبر انقلاب در مورد هوش مصنوعی را جدی بگیرند

هوش مصنوعی به دلیل اهمیت و کاربردهای مهم و پیچیده‌ای که در مسائل مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگ، اجتماعی و دفاعی دارد دغدغه رهبر انقلاب است و ایشان می‌خواهند که این امر مهم در دانشگاه‌ها و مراکز علمی بیشتر مورد دقت و بررسی قرار گیرد.

دکتر مینایی در نشست بررسی نقشه راه کلان هوش مصنوعی که در سالن مرحوم آیت الله حائری ساختمان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در قم برگزار شد، گفت: هوش مصنوعی از نظر فقهی، اجتماعی و اخلاقی به مدت یک سال در دستور کار قرار گرفته، ولی با وجود این، بیشتر نظر اقتصادی به آن بوده، اما در حوزه به دنبال دستیار فقیه در مسائل مختلف علمی و پژوهشی هستیم.
مشاور مدیر حوزه‌های علمیه در زمینه هوش مصنوعی، افزود: یکی از مسائل مهم در هوش مصنوعی مسئله فرماندهی است و نظر حاکمیت این است که هر گونه نظر در مورد هوش مصنوعی تنها در جای واحد یعنی شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شود.
وی اظهار داشت: هوش مصنوعی به دلیل اهمیت و کاربردهای مهم و پیچیده‌ای که در مسائل مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگ، اجتماعی و دفاعی دارد دغدغه رهبر انقلاب است و ایشان می‌خواهند که این امر مهم در دانشگاه‌ها و مراکز علمی بیشتر مورد دقت و بررسی قرار گیرد و در مورد آن به فعالیت علمی بپردازند و کار کنند که کشور در بحث هوش مصنوعی در رتبه بالایی در جهان قرار گیرد.

مشاور مدیر حوزه‌های علمیه در زمینه هوش مصنوعی افزود: هوش مصنوعی دارای اهمیت و اثرگذاری زیاد حتی در علوم انسانی و پایه است.

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور