مرکز مدیریت حوزه های علمیه
بنر شعار سال


پیامبر اکرم(ص)فرمودند:نشان منافق سه چيز است:سخن به دروغ بگويد،از وعده تخلف كند،در امانت خيانت نمايد./تحف العقول ص 316

پاسخ‌های اسلامی در مسائل روز جامعه از حوزه‌های علمیه انتظار می‌رود

پاسخ‌های اسلامی در مسائل روز جامعه از حوزه‌های علمیه انتظار می‌رود

حجت الاسلام والمسلمین مقیمی حاجی گفت: در سال جاری تنظیم نظام مسائل پژوهشی مرتبط با نیازهای جامعه، تدوین بسته‌ای برای تعیین اولویت‌ها و افزایش گستره اثرگذاری تولیدات پژوهشی حوزه از برنامه‌های راهبردی ما بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم مقیمی حاجی معاون پژوهش حوزه در پانزدهمین نشست دبیرخانه حمایت از طرح‌های پژوهشی حوزه که با حضور اعضای کمیته علوم تربیتی جهت بررسی مسائل و اولویت‌های پژوهشی جامعه و نظام در این عرصه برگزار شد، ضمن برشمردن دلایل اهمیت پرداخت علمی به مسائل روز جامعه اسلامی گفت: با وجود اینکه پژوهش حول موضوعات مربوط به علوم بنیادین لازم بوده و هست، اما در زمینه پاسخگویی به مسائل جامعه و پژوهش‌های راهبردی و کاربردی هم نیازهایی جدی داریم؛ طبیعی است که پاسخ‌های اسلامی در مسائل روز جامعه از حوزه‌های علمیه انتظار می‌رود.

وی افزود: در سال جاری تنظیم نظام مسائل پژوهشی مرتبط با نیازهای جامعه، تدوین بسته‌ای برای تعیین اولویت‌ها و افزایش گستره اثرگذاری تولیدات پژوهشی حوزه از برنامه‌های راهبردی ما بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین مقیمی حاجی خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های رسیدن به اولویت‌ها برگزاری جلسات و نشست‌های نخبگانی در هر رشته علمی می‌باشد.

وی شخصیت‌های حقیقی و حقوقی تولید کننده آثار علمی را مورد حمایت دبیرخانه دانست و گفت: دبیرخانه حمایت از طرح‌های پژوهشی متناسب با نیازهای روز حوزه، جامعه و نظام صاحبان ایده‌های پژوهشی را برای به چاپ رسیدن به عنوان کتاب همراهی خواهد کرد.

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور