مرکز مدیریت حوزه های علمیه
بنر شعار سال


پیامبر اکرم(ص)فرمودند:نشان منافق سه چيز است:سخن به دروغ بگويد،از وعده تخلف كند،در امانت خيانت نمايد./تحف العقول ص 316

وزارت خارجه قاطعانه نسبت به ممانعت از تکرار توهین به قرآن اقدام کند/نهادهای بین‌المللی این اهانت را محکوم کنند

وزارت خارجه قاطعانه نسبت به ممانعت از تکرار توهین به قرآن اقدام کند/نهادهای بین‌المللی این اهانت را محکوم کنند

مدیر حوزه‌های علمیه، در واکنش به اهانت به ساحت قرآن کریم تصریح کرد: حوزه علمیه ضمن محکومیت قاطع این هتاکی‌ها، نهادهای بین‌المللی را به انجام وظیفه و همه احرار عالم و مومنان و مسلمانان را به استفاده از همه ظرفیت‌های قانونی برای محکومیت اینگونه نفرت پراکنی ها فرا می‌خواند و از متولیان امر در وزارت خارجه انتظار دارد تا قاطعانه و از مجاری قانونی نسبت به ممانعت از تکرار آن اقدامات لازم را معمول دارد

آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه در بیانیه ای هتک حرمت به ساحت مقدس قرآن کریم را محکوم کرد که متن آن به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

"وَإِنَّهُ‌لَکِتَابٌ‌عَزِیزٌ*لاَ یَأْتِیهِ‌ الْبَاطِلُ‌ مِنْ‌ بَیْنِ‌ یَدَیْهِ‌ وَ لاَ مِنْ‌ خَلْفِهِ‌ تَنْزِیلٌ‌ مِنْ‌ حَکِیمٍ‌ حَمِیدٍ"(فصلت، ۴۱ و ۴۲)؛

این کتاب به حقیقت غیر قابل شکست است و هرگز حوادث گذشته و امروز و آینده عالم نمی‌تواند راه ورود باطل را در آن باز کند، زیرا از جانب خدای حکیم و ستوده نازل شده است».

خاطره‌ی تاریخ بشر از جنایت‌ها، توهین‌ها و بی شرمی‌های زیادی آزرده است و در این میان یکی از نابخردانه ترین آنها، توهین به مقدسات و باورهای سلیم الهی است که میراث گران‌بهای انبیای عظام، پاک‌ترین انسان ‌های تاریخ است.

متاسفانه اخیراً شاهد تکرار این بی‌شرمی‌ها و جسارت به ساحت مقدس قرآن عظیم بوده‌ایم که به واقع باید آن را توهین به انسانیت، پیامبران الهی و همه‌ی ارزش‌ها دانست.

اینگونه کینه‌توزی ها و نفرت پراکنی ‌ها بدون شک نشانه ضعف و استیصال در برابر انوار تابناک هدایت الهی است که باعث جریحه دار شدن احساسات میلیون ها مسلمان و موحدان و باورمندان به کتب آسمانی و خدای مهربان شده است و بر همگان روشن است که راه بجایی نخواهد برد.

سیل عظیم محکومیت ها و اعلام انزجار از این اقدام شنیع نیز به روشنی نشانگر عزمی جهانی برای پاسداشت و صیانت از حرمت و کرامت ادیان الهی، کتب آسمانی و اعتقادات پاک مسلمانان و خداپرستان جهان است.

حوزه علمیه نیز ضمن محکومیت قاطع این هتاکی‌ها، نهادهای بین‌المللی را به انجام وظیفه و همه احرار عالم و مومنان و مسلمانان را به استفاده از همه ظرفیت‌های قانونی برای محکومیت اینگونه نفرت پراکنی ها فرا می‌خواند و از متولیان امر در وزارت خارجه انتظار دارد تا قاطعانه و از مجاری قانونی نسبت به ممانعت از تکرار آن، اقدامات لازم را معمول دارد.

علیرضا اعرافی

مدیر حوزه های علمیه

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور