مرکز مدیریت حوزه های علمیه
بنر شعار سال


پیامبر اکرم(ص)فرمودند:نشان منافق سه چيز است:سخن به دروغ بگويد،از وعده تخلف كند،در امانت خيانت نمايد./تحف العقول ص 316

شناسایی بیش از ۳۰۰۰ نفر استعداد برتر در حوزه های علمیه

شناسایی بیش از ۳۰۰۰ نفر استعداد برتر در حوزه های علمیه

حجت الاسلام والمسلمین عماد، گفت: تاکنون بیش از ۳۰۰۰ نفر استعداد برتر در حوزه های علمیه مورد شناسایی واقع شده اند؛ در بخش برگزیدگان که شامل افراد فعال بالای ۴۰ سال در عرصه های تحصیل، تدریس و مدیریت هستند نیز افرادی زیادی شناسایی شده اند که در سال جاری مورد تکریم واقع خواهند شد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی عماد رئیس مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه های علمیه عصر روز پنجشنبه در نشست صمیمانه نخبگان جوان و استعدادهای برتر حوزه با مدیر حوزه های علمیه، گفت: بر پایه دغدغه سالیان درازی که از سوی مراجع عظام تقلید بویژه مقام معظم رهبری مطرح می شد مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه های علمیه راه اندازی شد.

وی افزود: یکی از قلمروهای اجرایی این مرکز شناسایی نخبگان و تکریم مفاخر حوزوی است.

حجت الاسلام والمسلمین عماد، خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۳۰۰۰ نفر استعداد برتر در حوزه های علمیه مورد شناسایی واقع شده اند؛ در بخش برگزیدگان که شامل افراد فعال بالای ۴۰ سال در عرصه های تحصیل، تدریس و مدیریت نیز افرادی زیادی شناسایی شده اند که در سال جاری مورد تکریم واقع خواهند شد.

وی ورود جدی و انگیزه مند معاونت های مختلف و دستگاه های پیشران در افزایش انگیزه نخبگان را امری لازم دانست و گفت: خوشبختانه امروز برای ایجاد وحدت رویه و اجرای برنامه های منسجم آمادگی معاونت های مختلف حوزه وجود دارد.

رئیس مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه های علمیه تصریح کرد: شناسایی رویدادهای نخبگانی یکی دیگر از قلمروهای فعالیت مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه است.

وی با اشاره به لزوم بهره گیری از ظرفیت های جامعه نخبگانی در حل مسائل روز جامعه اسلامی افزود: در این زمینه فعالیت هایی انجام گرفته است اما همچنان با حد مطلوب فاصله داریم؛ خوشبختانه از سوی مراکزی همچون مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و دفتر تدوین متون درسی حوزه همکاری هایی را شاهد بوده ایم و زمینه هایی نیز در عرصه های بین الملل و رسانه برای استفاده از ظرفیت نخبگان حوزوی ایجاد شده است.

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور