مرکز مدیریت حوزه های علمیه
بنر شعار سال


پیامبر اکرم(ص)فرمودند:نشان منافق سه چيز است:سخن به دروغ بگويد،از وعده تخلف كند،در امانت خيانت نمايد./تحف العقول ص 316

عافیت طلبی و پشت میزنشینی آفت بسیاری از انقلابیون شده است

عافیت طلبی و پشت میزنشینی آفت بسیاری از انقلابیون شده است

حجت الاسلام والمسلمین ملکی گفت: متأسفانه یکی از آفت هایی که گریبان گیر بسیاری از انقلابیون شد عافیت طلبی و پشت میز نشینی است؛ این در حالی است که از اول عهد ما بر این بود در راه حل مسائل جامعه اسلامی جهاد کنیم و در مقابل همه ناملایمات بایستیم.

حجت الاسلام والمسلمین حمید ملکی، قائم مقام مدیر حوزه های علمیه در جمع دبیران استانی گروه های جهادی حوزوی گفت: به واقع درس قرآن کریم جهاد است.

وی افزود: متأسفانه یکی از آفت هایی که گریبان گیر بسیاری از انقلابیون شد عافیت طلبی و پشت میز نشینی است؛ این در حالی است که از اول عهد ما بر این بود در راه حل مسائل جامعه اسلامی جهاد کنیم و در مقابل همه ناملایمات بایستیم.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی خاطرنشان کرد: آفت عافیت طلبی تشکیل گروه های جهادی را دشوار می کند؛ می بایست فرهنگ تحرکات جهادی که در حوزه های علمیه آغاز شده است به همه طلاب کشور منتقل شود؛ چرا که حوزه های علمیه بدون وجود روحیه جهادی پیش نمی روند.

وی تقویت روحیه جهادی در میان طلاب را از محورهای تحول در حوزه دانست و گفت: داشتن روحیه خدمت، حضور فعال طلاب و روحانیون در میان مردم و ارتباط متقابل بین جامعه و روحانیت را ارتقا می بخشد.

قائم مقام مدیر حوزه های علمیه بیان داشت: تفکر جهادی به معنای شناخت دشمن، شناخت برنامه های او و آگاهی از نقاطی می باشد که مورد هدف دشمنان اسلام است؛ یکی از نقاط مورد هدف دشمن در عصر ما آن جایی است که می خواهند بگویند کلام عالمان دینی با عمل آن ها برابر نمی باشد؛ این جا جایی است که می بایست طلاب با خدمت رسانی و کنش گری اجتماعی به مقابله با آن بروند.

وی با اشاره به لزوم انقلابی و جهادی بودن حوزه های علمیه خاطرنشان کرد: اگر حوزه ها به سمتی غیر از این بروند قطعاً سرنوشت آن ها به قهقرا کشیده خواهد شد؛ دشمنان اسلام امروز روی همین موضوع سرمایه گذاری های بسیاری کرده اند.

شایان ذکر است: حجت الاسلام والمسلمین ملکی در پایان این گردهمایی به شنیدن نقطه نظرات و درد دل های دبیران گروه های جهادی حوزه های علمیه استان ها پرداخت.

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور