مرکز مدیریت حوزه های علمیه
بنر شعار سال


پیامبر اکرم(ص)فرمودند:نشان منافق سه چيز است:سخن به دروغ بگويد،از وعده تخلف كند،در امانت خيانت نمايد./تحف العقول ص 316

هیچ کس به اندازه طلبه‌ها و جوانان متدین در جامعه تحت فشار نیست

هیچ کس به اندازه طلبه‌ها و جوانان متدین در جامعه تحت فشار نیست

حجت الاسلام والمسلمین ملکی گفت: هیچ کس به اندازه این طلبه‌ها و جوانان متدین در جامعه تحت فشار نیست، تنها در قم هزاران طلبه مستأجر با مشکلات معیشتی بسیار هستند و با همه این مشکلات این حرکت‌های جهادی طلاب را که مشاهده می‌کنیم آن‌ها را چیزی غیر از معجزه نمی‌دانم.

حجت الاسلام والمسلمین حمید ملکی در گردهمایی مبلغان و گروه‌های تبلیغی«پای کار مردم و انقلاب» که در قم برگزار شد، در ارزش طلبه مبلغ گفت: مرحوم شیخ انصاری در مسیر کرمانشاه و کنگاور با یکی از دوستان خود در راه نجف توقفی داشت که با توجه به حضور فرقه‌های انحرافی در آن منطقه وقتی فردی فهمید این دو بزرگوار به نجف می‌روند از آن‌ها خواست در این منطقه بمانند و تبلیغ کنند که شیخ انصاری به نجف رفت، اما آن دوستش ماند و پس از چندسال آن فرد در مقطعی به نجف آمد و موقع درس شیخ رسید که شیخ انصاری تمام قد ایستاد و از او استقبال کرد و به شاگردان گفت این فرد در پیشگاه خداوند از من بالاتر است.

قائم مقام مدیر حوزه‌های علمیه در ادامه روضه خوانی امام حسین(ع) توفیق بسیار بزرگ برشمرد و افزود: کسانی که به آن مفتخر هستند باید قدر آن را بدانند؛ مرحوم آیت الله العظمی جواد تبریزی در درس خود اشکالاتی که وارد نبودند را به درستی پاسخ نمی‌داد که در یکی از این موارد طلبه‌ای گفت، اینجا کلاس درس است مجلس روضه نیست که شما پاسخ نمی‌دهید؛ آن مرحوم منقلب شد و گفت من آمدم حوزه که روضه خوان شوم.

وی گفت: توطئه‌ها را باید خداوند خنثی کند در هنگامی که ما عمل می‌کنیم این اتفاق رخ می‌دهد؛ ما با اخلاص و عمل نه با گفتار صرف می‌توانیم موفق شویم.

قائم مقام مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به وضع اعراب پیش از اسلام در زمان نبی اکرم گفت: اعراب پیش از اسلام در اوج جاهلیت قرار داشتند که پیامبر آن‌ها را به مدنیت رساند از همین رو باید روش تبلیغی پیامبر را مهندسی معکوس کرد؛ در ویژگی‌های نبی اکرم نقل شده که خوشبو و عطرآگین بود به طوریکه وقتی پیامبر از کوچه‌ای عبور می‌کرد بوی خوش حضرت ماندگار بود و همیشه مسواک می‌زد؛ این موارد جذابیت می‌آورد به همین دلیل پیامبر پوشش و گویش خوبی داشت.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی با اشاره به روایتی از حضرت امیر مؤمنین(ع) اظهار داشت: وقتی انسان با کسی مواجه می‌شود که از او بدتر است احتمال بدهد او توبه کرده و همه گناهانش برطرف شده است.

وی در ادامه بیان داشت: روحانیونی که در محلات خود صاحب نفوذ هستند و دلیل عمده آن حضور همه جانبه این روحانیون در میان مردم است که در شادی و غم مردم شریک می‌شوند و حضور پیدا می‌کنند.

قائم مقام حوزه‌های علمیه خاطرنشان کرد: هیچ کس به اندازه این طلبه‌ها و جوانان متدین در جامعه تحت فشار نیستند، تنها در قم هزاران طلبه مستأجر با مشکلات معیشتی هستند و به من مراجعه می‌کنند که اشک من در مواردی جاری می‌شود؛ با همه این مشکلات حرکت‌های جهادی طلاب را که مشاهده می‌کنیم آن‌ها را چیزی غیر از معجزه نمی‌دانم.

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور