قال رسول الله (ص)

«مَنْ سَمِعَ رَجُلاً يُنادى يا لَلْمُسْلِمينْ فَلَمْ يُجِبْهُ فَلَيْسَ بِمُسْلِم»

کسى که صداى انسانى را بشنود که فریاد مى زند: اى مسلمانان به دادم برسید و کمکم کنید،

کسى که این فریاد را بشنود و پاسخ نگوید، مسلمان نیست

کافی جلد 2 صفحه 164

آیت الله اعرافی در دیدار رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری: بسیاری از مشکلات با حضور مردم قابل حل است

مدیر حوزه های علمیه کشور تصریح کرد: بخش خصوصی با پیوست عدالت یک نیاز برای کشور است؛ مردم ما بسیاری از مشکلات را می توانند حل کنند و بخش خصوصی معجزه می کند.

 آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه  در دیدار دکتر مصطفی زمانیان رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری که در دفتر مدیر حوزه های علمیه در قم برگزار شد، در سخنانی گفت: نفوذ گفتمانی و معرفتی انقلاب اسلامی ایران در دنیا بسیار مهم است، البته این نفوذ گفتمانی لازم است همراه با تبیین داخلی باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: ما قدرت گفتمانی و معرفتی زیادی داریم که به برکت نظام انقلاب اسلامی تولید شده است، نمونه اش همین جامعه المصطفی العالمیه است، اما مردم ما این قدرت گفتمانی را در داخل کشور حس نمی کنند.

مدیر حوزه های علمیه توجه به نخبگان و استعدادهای برتر را در همه برنامه ریزی ها و کارها مهم دانست و خاطرنشان کرد: توجه به نخبگان و استعدادهای برتر در کشور که می توانند در بازآفرینی تمدن اسلامی و تئوری های پایه و کلان نقش اساسی ایفا کنند بسیار مهم است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تئوری پردازی های امام راحل(ره) گفت: امام در سال۴۲ و با سخنرانی کوبنده و مهمی که داشتند یک تئوری خلق کردند که تا امروز نیز ادامه دارد؛ رهبری معظم انقلاب نیز یک تئوری پرداز هستند.

آیت الله اعرافی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت بخش خصوصی و کارهای عظیمی که این بخش می تواند انجام دهد خاطرنشان کرد: بخش خصوصی با پیوست عدالت یک نیاز برای کشور است؛ مردم ما بسیاری از مشکلات را می توانند حل کنند و بخش خصوصی معجزه می کند.

وی افزود: برخی از مشکلات را می توان با اتکاء به بخش خصوصی حل کرد. مسائلی همچون بحث خودرو، مسکن و … که امروزه دغدغه و نیاز مردم است با حضور مردم قابل حل می باشند.

مدیر حوزه های علمیه کشور در پایان توجه به ایرانیان خارج از کشور را مهم دانست و افزود: بسیاری از ایرانیان خارج از کشور علاقه‌مند ایران اسلامی و نظام خود هستند.

در ابتدای این دیدار دکتر زمانیان رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری به بیان گزارشی از فعالیت های این مرکز پرداخت.

چاپ
پست الکترونیک
تازه ترین اخبار